На Вінничині депутат-благодійник хоче забрати храм у віруючих і віддати його місцевій владі

Після зведення православного храму у місті Бершадь і передачі його на користування громаді УПЦ, народний обранець вирішив забрати церкву у віруючих і передати її у дар владі міста

У місті Бершадь Вінницької області депутат Верховної Ради України Анатолій Матвієнко вирішив забрати у місцевих віруючих Свято-Успенський кладовищенський храм, який раніше допомагав будувати. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

4 роки тому клірик Тульчинської єпархії протоієрей Олег Мураховський для будівництва цієї церкви звершив освячення землі – дару від нардепа, який добровільно допомагав зводити храм для громади Української Православної Церкви.

Проте нещодавно виявилось, що і земля, і вже побудований на ній діючий храм є власністю депутата Верховної Ради.

Тепер А. Матвієнко вирішив знову подарувати храм, але вже вилучивши її у громади УПЦ, і віддавши Бершадській міській раді. При цьому політик ставить умову, що місцева влада матиме право передавати храм у користування будь-якій конфесії аж «до створення Єдиної Помісної Української Церкви». Про це йдеться в проекті дарчого договору.

DSC01067
Парафіяни Свято-Успенського храму разом з митрополитом Іонафаном та духовенством Тульчинської єпархії

Слід зазначити, що раніше політик просив митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана призначити у кладовищенську церкву настоятеля для регулярного здійснення богослужінь. Більше того, зі згоди народного обранця храму Успіння Богородиці був наданий почесний статус архієрейського подвір’я. Вочевидь, на рішення про дарування храму органам місцевого самоврядування з подальшою орендою його будь-якою конфесією підштовхнула народного депутата нова тенденція українського політикуму – підтримка неканонічних церков.

Наразі відомо, що Бершадська міська рада на сесії 5 серпня 2016 року, під час якої повинна була розглядатися ініціатива пана Матвієнка, відхилила затвердження договору до з’ясування деяких його спірних правових та інших положень.

У свою чергу парафіяни кладовищенського храму Успіння Пресвятої Богородиці запропонували викупити храм шляхом збору пожертв усією єпархією. Зараз громада продовжує проводити богослужіння у храмі та чекає відповіді А. Матвієнка на прохання надати храм у безкоштовну довгострокову оренду.

Нагадаємо, у травні суд визнав незаконним захоплення «Київським патріархатом» Стрітенського храму м. Костянтинівка, яке організував місцевий бізнесмен.

Фото сайту митрополита Іонафана

Просмотров: 1696

1 коментар

  1. Так всегда бывает, когда люди пренебрегают правом и законом; типа, мы полагаемся на волю Божью (реально, на халяву). Это не воля Божья, это – бесовство. Что может быть проще: до освящения земли оформить нотариально! право собственности, дарственную и прочие взаимные условия. Ведь и захваты наших храмов возможны только из-за правовой неграмотности и ожидания халявы животворящей. Кто-то сделал выводы из захватов и трагедий начала 90-х? Нет, трусливо и жадно решили, что пронесло и больше не повторится. Ещё как повторится! “Молчание ягнят” 90-х когда закончится? Когда поглотит последний наш храм?! Никогда не надо жалеть денег на нотариуса и законное оформление собственности, чего бы не касалось: внутрисемейных дел, производственных или церковных. Во Имя Бога, во имя порядка и закона все наши храмы должны быть узаконены. Все секты начинают с этого; а нашим лень да и жаба душит. Невольно вспоминаешь Фёдора Михайловича: “Ад – это когда слишком поздно”.

Залишити відповідь