Комісія з державного визнання дипломів духовних навчальних закладів продовжила свою роботу

Десятки випускників духовних академій і семінарій отримають державні документи про здобуття ними освітнього рівня бакалавра та магістра богослов’я. Про це повідомляє Синодальний інформаційно-просвітницький відділ з посиланням на сайт Учбового комітету УПЦ.

20 червня 2017 року відбулося чергове засідання Комісії при Міністерстві освіти і науки України з державного визнання дипломів вищих духовних навчальних закладів. Українську Православну Церкву в цій комісії представляє Голова учбового комітету єпископ Ірпінський Климент.

Цього разу були розглянуті нові заяви від випускників духовних училищ, семінарій та академій УПЦ про державне визнання Міністерством здобутої ними освіти. На основі поданих документів експерти розглядали можливість присвоєння їх власникам освітнього рівня бакалавра та магістра богослов’я. Серед тих, хто звернувся з таким клопотанням до Міністерства, чимало викладачів духовних навчальних закладів.

До речі, законодавство дозволяє державне визнання не лише дипломів, які було видані в новітній період історії України, але й значно раніше. Зокрема, на останньому засіданні Комісією було прийнято рішення про визнання диплому відомого одеського священика протоієрея Віктора Петлюченка, який закінчив Одеську духовну семінарію ще у 1964 році. На думку представників Міністерства освіти і науки України таке визнання покликане виправити історичну несправедливість, пов’язану з дискримінацією духовної освіти.

Всі охочі можуть подати свої прохання на визнання дипломів та необхідні для цього документи на адресу Міністерства освіти і науки України: 01135, м. Київ, проспект Перемоги, 10.

З вимогами для оформлення документів на визнання духовної освіти можна ознайомитися на сайті Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ.

Просмотров: 799

Залишити відповідь