Звернення Священного Синоду УПЦ до Президента України з приводу біометричних паспортів

Священний Синод Української Православної Церкви, засідання якого відбулося 26 липня 2017 року в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, прийняв рішення звернутися до Президента України П.О. Порошенка, Прем’єр-міністра України В.Б. Гройсмана та Голови Верховної Ради України А.В. Парубія з приводу біометричних паспортів (Журнал 16). Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

ЗВЕРНЕННЯ

Священного Синоду Української Православної Церкви

до Президента України Петра Порошенка

з приводу біометричних паспортів

Шановний Петре Олексійовичу!

Питання щодо впровадження в Україні біометричних документів впродовж останніх кількох років викликає занепокоєння у багатьох вірян Української Православної Церкви. На адресу Священного Синоду та Предстоятеля Української Православної Церкви надходять численні звернення громадян України, в яких вони висловлюють свою глибоку стурбованість з цього приводу. За останні півроку кількість подібних звернень значно збільшилась.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. №302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» в редакції від 23.12.2015 передбачено право отримання паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія. Проте, відповідно до змін від 26 жовтня 2016 року до зазначеної постанови, прийняття документів для оформлення паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, з 1 листопада 2016 року припиняється. Таким чином, альтернатива в отриманні паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія (чіпу), була скасована.

Ми розуміємо прагнення Держави привести національне законодавство у відповідність до міжнародних вимог. Також заслуговує на повагу діяльність органів державної влади, що спрямована на покращення рівня життя та створення належних умов задля безпеки громадян України. Водночас, варто зауважити, що закони демократичної держави покликані служити людині, захищати її права та свободи, але в жодному випадку не знищувати найвищу цінність людини — Богом даровану свободу.

У своїх численних зверненнях віряни Української Православної Церкви висловлюють небажання отримувати паспорт у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, за своїми релігійними переконаннями. Тому Церква не може бути байдужою до волевиявлення своїх віруючих і вважає неприпустимими будь-які форми примусу громадян до використання електронних ідентифікаторів, автоматизованих засобів збору, обробки та обліку персональних даних, оскільки це призводить до порушення основних прав людини. Окрім цього відсутні будь-які гарантії, що електронна система контролю над людиною не буде використовуватися для впливу на людину з метою її духовного, політичного чи економічного маніпулювання. А тому вважаємо, що такого роду технології та засоби, які використовуються при виготовленні паспорта громадянина України, не повинні бути безальтернативними, а передбачати можливість використання традиційних методів ідентифікації особистості, тим більше, що така практика існує в багатьох країнах.

Підтримуючи волевиявлення багатомільйонної пастви Української Православної Церкви, звертаємось до Вас з проханням відновити можливість отримання паспорта громадянина України, що не містить безконтактного електронного носія, та забезпечити альтернативу при прийнятті будь-яких ідентифікаторів, що передбачають можливість вибору традиційних методів посвідчення особи.

Висловлюючи свою повагу, бажаємо Вам, шановний Президенте  нашої Держави, благословенних успіхів у державній діяльності на благо України та нашого боголюбивого народу.

Від імені Священного Синоду Української Православної Церкви

+ОНУФРІЙ,

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,

ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

 

26 липня 2017 р.

 

Просмотров: 15163

1 коментар

Залишити відповідь