Скандал з недопуском капеланів УПЦ у Нацгвардію стався через юридичну необізнаність керівництва МВС

Через плутанину та заангажованість керівництва Нацгвардії, українські військові на мають можливості отримувати повноцінну душпастирську опіку від капеланів УПЦ

Заступник командувача Нацгвардії у роботі з особовим складом Ярослав Сподар розповів журналістам, що Арсен Аваков нібито заборонив залучати «священиків Української православної церкви Московського патріархату до капеланської служби». Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на «Українські новини».

Ярослав Сподар / фото “Українські новини”

«У нас це заборонено, – прокоментував Сподар. – Вони хочуть, але у нас так не можна. Це була не тільки наша думка, а й думка Міністерства культури, Міністерства юстиції. Є відповідний наказ Міністра внутрішніх справ в якому чітко зазначено: “не допускаються священики, духовні центри яких знаходяться на території країни-агресора».

Тим самим заступник командувача Нацгвардії черговий раз засвідчив дискримінаційну позицію командування щодо священнослужителів канонічної Церкви.

Як вже повідомляв раніше Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, у Наказі, на який спирається Сподар, не йдеться про заборону капеланського служіння для кліриків Української Православної Церкви. Командир на власний розсуд визначає де центр тієї чи іншої релігійної організації. Таким чином виявляється, що командування Нацгвардії вперто не бажає визнавати положення Статуту Української Православної Церкви, згідно якого її адміністративним центром є Київська Митрополія.

У той самий час, пан Сподар вважає необхідним надання прав і свободи на віросповідання для тих, хто звершує язичницькі ритуали на українських військових базах.

Просмотров: 596

Залишити відповідь