У Вербну неділю Предстоятель очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі (+відео)

1 квітня 2018 року, у Вербну неділю, свято Входу Господнього у Єрусалим, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. 

Його Блаженству співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Діонисій (Константинов), єпископ Баришівський Віктор та духовенство Лаври.

Вхід Господній в Єрусалим є однією з головних подій останніх днів земного життя Господа нашого Іісуса Христа; вона описана всіма євангелістами (див.: Мф. 21:1–11; Мк. 11:1–11; Лк. 19:28–40; Ін. 12:12–19). Урочисте прибуття Спасителя до Святого граду перед святом Пасхи передувало Його Страстям і стало втіленням старозавітних пророцтв. 

Після читання Святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Блаженніший Владика розповів про вхід Господній в Єрусалим і особливу увагу звернув на необхідність смирення для спасіння людини.

За Літургією була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.

За богослужінням Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив священницьку хіротонію над аспірантом Київської духовної академії дияконом Іоанном Малишем та дияконську – над Олексієм Яланським, випускником КДАіС.

Після Літургії Архіпастир очолив чин славлення та, за традицією, освятив вербові гілки і окропив святою водою вірних.

На завершення богослужіння Блаженніший Владика привітав паству зі святом, побажав, щоб Господь сподобив с духовною користю провести Страсну седмицю та зустріти Святу Христову Пасху, і благословив усіх.

Нагадаємо, вчора ввечері Предстоятель звершив всенічне бдіння у цьому ж храмі.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1747

Залишити відповідь