Як Церква буде допомагати залежним? Учасники форуму виробили концепцію допомоги залежним і створять довідкову телефонну службу

П’ятниця, 29.06.2018 10:16

27 червня у Києво-Печерській Лаврі відбулась конференція «Соціальне служіння Церкви у сфері алкоголізму» за участю священиків із різних регіонів України та з-за рубіжжя, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на «Фома в Україні»


Цьогоріч форум приурочено до літнього дня памяті священномученика Володимира, митрополита Київського, який доклав багато зусиль для боротьби з недугом пиянства.

На початку форуму голова Синодального відділу УПЦ зі справ молоді архієпископ Обухівський Іона зачитав вітальне слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

«Продовжуючи труди святого Володимира, Церква і понині проявляє пастирську турботу про залежних людей», — зачитав владика слова Предстоятеля УПЦ. За словами Блаженнішого, «медична допомога разом із воцерковленням, регулярним прийняттям святих Христових Тайн дає залежній людині можливість знайти радість повноцінного життя».

Метою конференції було обговорення і допрацювання Концепції з ухвалення тверезості та профілактики алкоголізму, котра у разі прийняття Священним Синодом УПЦ стане загальноцерковним методичним документом про допомогу залежним людям. А також — обмін досвідом.

Зокрема документ регламентує можливі напрямки діяльності Церкви у цій сфері на загальноцерковному, єпархіальному, благочинному і парафіяльному рівнях.

За словами організатора форуму протоієрея Віталія Бакули, голови Свято-Володимирського братства «Трезвіння», в єпархіях вже є активісти, які будуть займатися питанням тверезості. Також у планах роботи — створення всеукраїнської довідкової телефонної служби.

«Її мета — надати інформацію людям про те, де знаходиться найближчий до них православний реабілітаційний центр», — сказав керівник братства «Трезвіння».

Протоієрей Миколай Могильний, який з 1998 р. окормляє парафіян храму колонії №132 у с.Коцюбинське і майже 10 років відвідує центр реабілітації наркоманів у с.Косачівка, зауважив, що для алко- і наркозалежних дуже важлива проповідь. За його думкою, різні психічні методики, як і методики лікарів заміщення речовин ліками — недієві.

На думку протоієрея Григорія Григор’єва, психіатра-нарколога, доктора медичних наук, доктора богослов’я, настоятеля храму Різдва Іоанна Предтечі в с.Юкки під Санкт-Петербургом, причина виникнення залежності — у пошуку «антиблагодаті», тому єдине дієве лікування — часте Причастя. Як лікар він допоміг більш ніж 130 тисячам людей з залежностями.

На кінець обговорення учасники форуму дійшли спільної думки, що обов’язкова умова зцілення людини від залежності є повне утримання, у чому допомагає приклад духовності.

Також на форумі були порушені питання частоти Причастя залежних і підготовки їх до Таїнства Євхаристії, інші теми.

Братство «Трезвіння» планує відродити випуск газети «Тверезе життя». Видання буде виходити раз на чотири роки. Для поширення газети на місцях активісти просять кожну єпархію знайти можливість друку готової верстки.

Братство «Трезвіння» було засновано з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира і діє при Синодальному відділі УПЦ у справах молоді. Сьогодні воно координує роботу парафіяльних братств тверезості у восьми єпархіях УПЦ. В їх основі — допомога страждаючим людям прикладом особистого повного утримання від алкоголю.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 451

Залишити відповідь