Анонс урочистостей 1030-літнього ювілею Хрещення Русі (+відео)

Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ архієпископ Ніжинський і Прилуцький Климент розповів, чому цей ювілей стане унікальним у житті православних християн, як стати учасником урочистостей та перед якими святими реліквіями — а їх буде 7 — у святкові дні можна буде помолитися. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

27 і 28 липня з нагоди Дня Хрещення Русі та пам’яті святого благовірного князя Володимира відбудуться урочисті Богослужіння на Володимирській гірці та у Святій Києво-Печерській Лаврі. Цього року відзначаємо 1030-у річницю від прийняття Хрещення нашим народом, а також 30-у річницю відновлення чернечого життя в Києво-Печерській Лаврі. Саме тому 27 липня на Володимирській гірці відбудеться урочистий подячний молебень, який очолить Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні сонму архієреїв Української Православної Церкви та багатьох гостей із Помісних Православних Церков із різних континентів земної кулі.

Яким святиням можна буде вклонитися

На урочистому молебні будуть великі святині. Це, перш за все, мощі святого благовірного князя Володимира — Хрестителя нашої землі. Також мощі священномученика Климента, єпископа Римського. Цю святиню св. князь Володимир отримав у дар, коли прийняв Святе Хрещення у місті Херсонес, він привіз главу святого Климента до Києва, і довгий час вона була єдиною святинею, котра об’єднувала всіх новоохрещених православних християн на нашій землі.

З нагоди Хрещення Русі з Одеси до Києва буде привезена стопа святого апостола Андрія Первозваного. Це символічна реліквія, що буде нагадувати нам про ті події, коли святий апостол Андрій, пройшовши по Дніпру, прийшов до того місця, де сьогодні височіє наш славетний Київ, і благословив його та пророче сказав, що на цьому місці засяє велика благодать Божа.

Разом із цими святинями на Володимирській гірці буде Зимненська ікона Божої Матері, яку князь Володимир передав своєму синові Всеволоду у благословіння на подружжя.

Цього дня ми також будемо згадувати про подвиг священномученика Володимира, митрополита Київського, який загинув від рук безбожників у 1918 році, адже нині ми відзначаємо 100-ліття від дня його мученицької кончини. Тому ікона з часткою його мощей буде серед тих святинь, перед якими молитимуться богомольці на святковому молебні.

Серед реліквій відзначимо й ікону з часткою мощей святого преподобного Серафима Саровського. Цей святий угодник Божий перед тим, як підти на Саров і заснувати там монастир, прийшов до Києво-Печерської Лаври і попросив благословення у її старців, щоб почати чернече життя і створити нову обитель.

Також ми будемо мати можливість помолитися і вклонитися до святих мощей великомученика Георгія Побідоносця. Цю святиню Києво-Печерській Лаврі передали афонські монахи на знак єдності між Святою Горою і Лаврою, засновник якої — преподобний Антоній — свого часу взяв благословіння на Афонській горі, щоб жити у подвизі на Київських схилах.

Як стати учасником святкувань ювілею

Сам молебень на Володимирській гірці розпочнеться о 13:00. Для того, щоб взяти участь у молебні і прийти до Володимирської гірки, слід завчасно потурбуватися про це, об 11:00 вже буде відкрито прохід для всіх богомольців. По завершенні молебня, о 13:30, відбудеться урочиста Велика Хресна хода. Як і завжди, десятки тисяч вірян рушать вулицями міста Києва від Володимирської гірки до Києво-Печерської Лаври.

Як тільки хода прибуде до Києво-Печерської Лаври, відразу для всіх розпочнеться урочисте всенічне бдіння у нашій великій Лаврі. А самі святині — мощі і чудотворні ікони — будуть перебувати у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври, і всі богомольці матимуть можливість цілодобово помолитися перед ними, вклонитися їм, адже безперервно біля них будуть звершуватись акафістне читання, молебні, пісноспіви.

Наступного дня, 28 липня, о 9:00 розпочнеться урочиста Божественна літургія на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври. Цю Літургію очолить Блаженнійший Митрополит Онуфрій у співслужінні сонму архієреїв як із Помісних Православних Церков, так і з Української Православної Церкви. Всі бажаючі матимуть можливість посповідатися, причаститися Святих Христових Таїн у цей урочистий для нас день.

НЕ ПРОПУСТІТЬ: пряма трансляція молебню, Хресної ходи та урочистої Літургії

Тож щиро запрошуємо всіх киян, гостей нашої столиці 27-28 липня взяти участь в урочистому молебні, Хресній ході та Божественній літургії, які відбудуться з нагоди Дня Хрещення Русі!

А для тих, хто не зможе цього часу бути в Києві, традиційно буде відбуватися трансляція урочистих Богослужінь на телеканалі «Інтер». Зокрема 27 липня в прямому ефірі буде трансляція молебню на Володимирській гірці та Хресної ходи, а 28 липня буде пряма трансляція урочистої Божественної літургії у Києво-Печерській Лаврі.

Нехай Господь благословить всіх учасників цього величного свята, яке дає нам можливість знову долучитись до витоків нашої віри і отримати Боже благословіння на наступаючий рік!

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 7932

Залишити відповідь