20 липня 2018 року в актовій залі Києво-Печерської обителі відбулося відкриття Міжнародної конференції «Києво-Печерська Лавра – Афон – Єрусалим: єдність крізь віки». Захід очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Форум присвячений 30-річчю відродження чернечого життя в Києво-Печерській Лаврі, 1035-річчю від дня народження «отця давньоруського чернецтва» прп. Антонія Печерського та 1030-річчю Хрещення Київської Русі.
Перша частина пленарного засідання за традицією розпочалась з вітальних слів організаторів конференції та ієрархів, які доклали зусиль, щоб захід відбувся.
Першим до слова намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Павел запросив Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, з благословення якого відбувається захід. Предстоятель побажав учасникам конференції благословенних успіхів та прикликав на всіх Боже благословення.
Владика Павел подякував Блаженнішому Архіпастирю та передав слово ректору Київських духовних шкіл. Єпископ Білогородський Сильвестр наголосив на важливості зв’язку Києво-Печерської Лаври зі Святою Горою Афон та Єрусалимом і запросив заступника начальника Руської духовної місії в Єрусалимі ієромонаха Дометіана (Маркаряна) зачитати вітальне слово до учасників конференції Патріарха Святого града Єрусалима і всієї Палестини Феофіла III.
Також були зачитані вітання організаторам та учасникам форуму від митрополита Східно-Американського і Нью-Йоркського Іларіона, митрополита Діоклійського Калліста, ігумена Пантелеймонового монастиря на Афоні архімандрита Євлогія (Іванова) та ігумена обителі Ксенофонт архімандрита Олексія (Мадзіріса).
Також привітали учасників конференції намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, єпископ Білогородський Сильвестр, намісник Нямецької Лаври (Румунія) архімандрит Венедикт (Саучуку), директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Вікторович Шумило, директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Васильович Юраш.
Під час другої частини пленарного засідання слухачам конференції були представлені наступні доповіді:
Митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Київ, Україна), намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, голова Синодальної комісії у справах монастирів УПЦ. Тема доповіді: Духовний зв’язок Києво-Печерської Лаври, града Єрусалима і Святої Гори Афон.
Митрополит Почаївський Володимир (Почаїв, Україна), намісник Свято-Успенської Почаївської Лаври. Тема доповіді: Києво-Печерська і Почаївська Лаври: духовне єднання і спільна історія. Погляд крізь століття.
Єпископ Білогородський Сильвестр (Київ, Україна), ректор Київської духовної академії і семінарії УПЦ, професор. Тема доповіді: Внесок Церковно-археологічного товариства при Київській духовній академії в вивчення історії і пам’яток Києво-Печерської Лаври.
Архімандрит Венедикт (Саучуку) (Нямц, Румунія), намісник Нямецької Лаври. Тема доповіді: Нямецька Лавра і прп. Паїсій Величковський.
Шумило Сергій Вікторович (Київ, Україна), директор Міжнародного інституту афонської спадщини, головний редактор наукового альманаху «Афонськая спадщина». Тема доповіді: Давньоруська Успенська Лавра на Афоні і прп. Антоній Печерський.
Бурега Володимир Вікторович (Київ, Україна), кандидат історичних наук, кандидат богослов’я, професор, проректор Київської духовної академії і семінарії з науково-богословської роботи. Тема доповіді: Преподобний Симеон Дайбабський як випускник Київської духовної академії та продовжувач київської традиції печерного чернецтва в Чорногорії.
Далі робота конференції буде продовжуватись у чотирьох секціях:
- «Києво-Печерська Лавра: історія і подвижники».
- «Духовно-історичні та культурні зв’язки зі Святою Землею і Горою Афон».
- «Києво-Печерська Лавра – спадщина, література і мистецтво».
- «Києво-Печерська Лавра і православні монастирі і чернецтво в Центрально-Східній Європі».
Форум триватиме 20-21 липня. Конференція покликана сприяти обміну досвідом, системному і різнобічному обговоренню, вивченню і популяризації спадщини Києво-Печерської Лаври, її ролі та значення в історії та культурі України, народів Центрально-Східної Європи і християнського Сходу.
У конференції беруть участь представники зі Святої Гори Афон і від храму Гробу Господнього в Єрусалимі, а також з Великобританії, США, Росії, Білорусі, Греції, Ізраїлю, Австрії, Німеччини, Румунії, Болгарії, Молдови, Польщі, Сербії, Чехії, Грузії.
22-23 липня, до дня пам’яті прп. Антонія Печерського, відбудеться урочисте богослужіння з нагоди 30-річчя відродження чернечого життя в Києво-Печерській Лаврі та 1035-річчя від дня народження прп. Антонія Печерського.
Організатори: Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Київська духовна академія і семінарія, Міжнародний інститут афонської спадщини.
З повною Програмою конференції можна ознайомитися тут:
Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!
Просмотров: 953