У Введенському монастирі відсвяткували 25-річчя явлення ікони Богородиці «Призри на смирення» (+відео)

Урочистості на честь 25-ї річниці чуда відображення ікони Божої Матері «Призри на смирення» на склі відбулися вчора, 1 серпня 2018 року, в столичному Свято-Введенському монастирі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Божественну літургію очолив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел. Йому співслужили архієпископ Празький і Чеських земель Михаїл (Православна Церква Чеських земель і Словаччини), єпископ Єдинецький і Бричанский Никодим (Православна Церква Молдови), намісник обителі єпископ Фастівський Даміан і ще 17 архієреїв УПЦ, братія монастиря та численні гості у священному сані.

Після читання Святого Євангелія митрополит Павел звернувся до парафіян монастиря зі словом проповіді, розповівши про життя Пресвятої Богородиці та про свідчення Святого Письма, де розповідається про Божу Матір.

«І зараз Пресвята Діва являється нам в чудотворних іконах, – сказав владика Павел, – саме їх ми так вшановуємо і сьогодні особливо підносимо молитви до Її чудотворного образу, іменованого “Призри на смирення”. Ікона ця носить таку назву, тому що Сама Богородиця сказала: “…Призри на смирення Раби Своєї” (Лк. 1:48). Ця ікона особлива в своїй назві, тому що “Бог гордим противиться, а смиренним дає благодать” (Як. 4: 6)».

За богослужінням була піднесена молитва за мир в Україні.

Після Літургії перед чудотворною іконою Божої Матері «Призри на смирення» був відслужений чин славлення.

1 серпня 1993 року на склі ікони Божої Матері «Призри на смирення», що зберігається в київському Свято-Введенському монастирі, виявили нерукотворний відбиток її зображення. При цьому скло не торкалося ікони. Наказом Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 1995 роки святий образ Божої Матері «Призри на смирення» був визнаний чудотворним. 

Нагадаємо, у цьому році 25-річчю явлення ікони і 140-річчю заснування Введенського монастиря присвятили Хресний хід, який проводиться щорічно 13 липня через с. Білогородка в Ризоположенський скит в с. Томашівка на Київщині.

За матеріалами foma.in.ua, lavra.ua

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1479

Залишити відповідь