У Житомирській та Овруцькій єпархіях розпочалися обшуки

Сьогодні, 3 грудня 2018 року, стало відомо про те, що на Житомирщині розпочалися обшуки в кафедральних соборах, єпархіальному управлінні, храмах та будинках священиків Української Православної Церкви. Інформацію про обшуки  підтвердили в головному управління Нацполції в Житомирській області та в СБУ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ, з посиланням на Житомир.info

«У рамках розслідування кримінального провадження, розпочатого за статтею 161 Кримінального кодексу України (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії – ред.), 3 грудня працівники слідчого управління ГУНП в Житомирській області разом з працівниками СБУ проводять 8 санкціонованих обшуків у Києві, Житомирі, Овручі і Коростені. Обшуки проводяться у будівлях, приміщеннях та приватних оселях», – повідомила речник ГУНП Алла Ващенко.

В управлінні Служби безпеки України в Житомирській області підтвердили участь співробітників СБУ в обшуках, які проводять працівники слідчого управління ГУНП.

Настоятель Спасо-Преображенського кафедрального собору Овруча протоієрей Анатолій Каплюк для Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ розповів про деталі обшуку в храмі:

«Прийшли вранці, показали якусь незрозумілу постанову суду, забрали ключі, храм закрили і цілий день шукали печатну продукцію… Обшук проводили всюди, в тому числі і в алтарі, були в підвалі, у нижньому, верхньому храмах, котельні і т.д. – перевірили все. Цілий день шукали і нічого не знайшли».

За словами священика, серед тих, хто проводив обшук були представники СБУ і районного відділу поліції. У результаті вилучили декілька журналів для священиків, календарі та богослужбові вказівки.

«Єпархіальне управління обшукували теж, хоча на це не мали права. Навіть згідно їхньої постанови у них був дозвіл тільки на обшук храму», — повідомив він.

Настоятель Свято-Хрестовоздвиженського кафедрального собору Житомирської єпархії УПЦ протоієрей Сергій Грицаюк у коментарі СПЖ розповів, що слідчий і представники поліції шукали в його квартирі друковану продукцію та інші носії інформації, зміст яких здатен розпалити міжрелігійну ворожнечу. Правоохоронці повідомили клірику УПЦ, що він проходить у справі як свідок.

Згідно з текстом постанови про проведення обшуку, його метою є «пошук і вилучення друкованої продукції (газети, листівки з елементами агітаційного змісту, які можуть призвести до розпалювання міжконфесійної ворожнечі), а також комп’ютерної та копіювальної розмножувальної техніки, поліграфічної техніки та апаратури, USB накопичувачів і оптичних дисків, чорнових записів, в тексті яких містяться висловлювання, що ображають почуття громадян, прихильників і послідовників різних вірувань, релігій і конфесій в зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, розпалюють релігійну ворожнечу і ненависть».

В ході обшуку у протоієрея Сергія вилучили комп’ютер, два телефони, USB-накопичувачі та записну книжку.

Нагадаємо, 30 листопада СБУ провело обшуки на території підсобного господарства Києво-Печерської Лаври. Намісник обителі  назвав такі дії спробою політичного тиску на нього.

Правоохоронці ігнорують очевидні факти розпалювання релігійної ворожнечі проти УПЦ і вишукують її ознаки там, де їх немає. Голова Юридичного відділу протоієрей Олександр Бахов 3 грудня прокоментував ситуацію з обшуками у Житомирській єпархії.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 5278

2 коментарі

  1. Позор СБУ и МВД Украины, вместо того, что бы ловить преступников и защищать интересы граждан, эти органы развязали еще одну войну – религиозную войну с собственным народом (предстоятелями и верующими УПЦ).

  2. Судя по кадрам съемки, обыскивают не только личные вещи священнослужителей, но и их малолетних детей, как каких-то террористов. Вообще уже властные структуры дошли “до ручки”. Похоже, это все, на что данные госорганы способны.

Залишити відповідь