ЗАЯВА Юридичного відділу щодо можливого повернення до УПЦ митрополита Симеона (Шостацького)

ЗАЯВА Юридичного відділу УПЦ 

(Щодо можливого повернення до Української Православної Церкви

митрополита Симеона (Володимира Івановича Шостацького)

 

Рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви (Журнал №69) від 17 грудня 2018 року митрополита Вінницького і Барського Симеона (Володимира Івановича Шостацького) було звільнено від управління Вінницькою єпархією Української Православної Церкви та заборонено у священослужінні за ухилення в розкол, порушення архієрейської присяги та Постанови Собору єпископів Української Православної Церкви від 13 листопада 2018 року.

Однак, 28 грудня 2018 року колишній митрополит Вінницький і Барський Симеон звернувся до Вінницького міського суду Вінницької області з позовом «про поновлення на роботі».

В Українській Православній Церкві (далі-УПЦ) судовий позов колишнього митрополита Вінницького і Барського Симеона (Володимира Івановича Шостацького) «про поновлення на роботі» розцінюють як спробу повернутись до Української Православної Церкви. Адже неможливо поновитись керуючим Вінницькою єпархією УПЦ не будучи єпископом УПЦ. Тому факт звернення до суду з вимогою «поновити Шостацького Володимира Івановича митрополита Вінницького і Барського, керуючим Вінницькою єпархією УПЦ» спростовує будь-які твердження, що він, нібито, не бажає повертатися в лоно канонічної Української Православної Церкви. Цілком очевидно, що особи, які мають на меті «захист людської гідності та честі» не звертаються до суду із позовною вимогою «поновлення на роботі».

Як відомо, з 14 грудня 2018 року митрополит Симеон вважає себе єпископом Константинопольського Патріархату. Відповідний Патріарший лист про прийняття він розмістив на офіційному сайті. 15 грудня 2018 року митрополит Симеон брав участь у так званому об`єднавчому соборі, на якому релігійні організації УПЦ КП та УАПЦ, що перебувають в розколі утворили «Православну Церкву України». В УПЦ дії митрополита Симеона кваліфікували, як ухилення в розкол та застосували до нього канонічні заборони. Окрім цього слід зауважити, що жодного доручення представляти УПЦ або її установи на цьому соборі митрополиту Симеону не надавалося.

Відповідно до Постанови Собору єпископів Української Православної Церкви від 13 листопада 2018 року, всі рішення Священного Синоду Константинопольського Патріархату від 11 жовтня 2018 року, що стосуються українського церковного питання є недійсними та такими, що не мають жодної канонічної сили. Зокрема, йдеться про рішення щодо встановлення юрисдикції Константинопольського Патріархату в Україні, про зняття анафеми та інших церковних заборон із лідерів розколу, про визнання дійсності псевдохіротоній, які були звершені ними під час перебування в розколі.

Наголошуємо, що від колишнього митрополита Вінницького і Барського Симеона жодних прохань про поновлення його в якості керуючого Вінницькою єпархією УПЦ не надходило. Розгляд даного питання також ускладнюється тим, що при різноманітності юрисдикцій йому важко визначитись до якої Церкви він насправді бажає належати. Але у будь якому разі митрополит Симеон як досвідчений архієрей, який здобув богословську освіту у Московській духовній семінарії та розпочав своє церковне служіння з Московського Свято-Данилового монастиря, не може не розуміти, що розгляд питання про поновлення його керуючим Вінницькою єпархією Української Православної Церкви може відбуватись лише у випадку його повернення до лона Української Православної Церкви.

Окрім цього, митрополит Симеон своїм зверненням до державного суду ставить під сумнів владу Патріарха Варфоломія над собою, що означена у Патріаршому листі від 14 грудня 2018 року про зарахування митрополита Симеона в клір Константинопольського Патріархату, за якою Патріарх Варфоломій його «звільняє від будь-якої відповідальності або звинувачення, або будь-якого іншого покарання від інших церковних органів». Таким чином, звертаючись до державного суду і вимагаючи прийняття відповідних рішень від Української Православної Церкви про своє «поновлення», митрополит Симеон визнає, що влада державного суду та Предстоятеля Української Православної Церкви Митрополита Київського і всієї України Онуфрія вище влади Патріарха Варфоломія над ним.

Із розумінням сприймаємо стресовий стан та духовну дезорієнтацію митрополита Симеона, після переходу із незалежної та самокерованої Української Православної Церкви до Церкви, що не тільки повністю підпорядкована Константинопольському Патріархату, а й такою що є його частиною навіть без права називатись «українською», про що справедливо зазначив у своєму інтерв’ю виданню «Главком» від 27 грудня 2018 року, митрополит Черкаський і Канівський Софроній, який відмовився від переходу у підпорядкування Константинопольському Патріархату саме з патріотичних мотивів.

У зв`язку із цим, не дивлячись на публічні спростування та заяви митрополита Симеона, вбачаємо у його фактичних діях намір повернутись до архієрейського служіння в Українській Православній Церкві. Відповідно, у випадку якщо митрополит Симеон вважає себе кліриком новоствореної «Православної Церкви України», то його поновлення в УПЦ можливе через покаяння. У випадку якщо митрополит Симеон вважає себе кліриком Константинопольського Патріархату, то його поновлення можливе за наявності відпускної грамоти та згоди Патріарха Варфоломія про повернення його до складу Української Православної Церкви.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 5986

Залишити відповідь