Священик УПЦ звершив Різдвяні богослужіння для українців у Лівані (фото)

З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на запрошення українських громадських діаспорних організацій, клірик Київської єпархії, заступник Голови Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї священик Іоанн Ружицький у період різдвяних свят перебував у Лівані, де звершив низку святкових богослужінь для української діаспори. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на сайт Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ. 

5 січня, у суботу перед Різдвом Христовим, священик звершив святкову Божественну літургію для українців, які проживають у південній частині Лівану, а саме в храмі святителя Миколая у м. Сайда (євангельський Сидон). Богослужіння відвідав і благословив усіх присутніх митрополит Тірський і Сидонський Ілля (Антіохійський Патріархат). За Божественною літургією молився настоятель храму протоієрей Йосиф Хурі. Під час богослужіння була піднесена колінопреклонна молитва за мир в Україні та виголошені прохання про єдність Церкви.

Після відпусту Божественної літургії отець Іоанн привітав співвітчизників із Різдвом Христовим, передав благословення і привітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія, зачитав його різдвяне послання та роздав іконки з благословенням Предстоятеля, з зображенням святого апостола Андрія Первозванного і святого рівноапостольного князя Володимира.

По завершенні богослужіння священик мав спілкування з українцями. Під час зустрічі багато говорили про значущість для православного християнина народження Богонемовляти Христа, про сутність життя християнина в мирі та любові з усіма, про єдність Церкви. Разом із тим, отець Іоанн відповів на питання, які турбують наших співвітчизників: про духовність, про життя Церкви та інші різноманітні питання щодо сімейного життя.

6 січня, у навечір’я Різдва Христового, священик Іоанн Ружицький звершив Божественну літургію в храмі на честь св. Іоанна Предтечі м. Бейрут. Під час богослужіння була піднесена молитва за мир в Україні та виголошені прохання за єдність Церкви. По завершенні богослужіння відбулася зустріч з українцями, які прибули на богослужіння.

7 січня, у день Різдва Христового, священик звершив святкову Божественну літургію у тому ж храмі м. Бейрут у співслужінні з протоієреєм Герасимом, настоятелем парафії на честь св. пророка Божого Іллі м. Бейрута (Антіохійський Патріархат). По закінченні богослужіння в парафіяльному залі при храмі св. Іоанна Предтечі маленькі парафіяни привітали усіх із Різдвом Христовим, презентувавши різдвяний вертеп.

У середу, 9 січня, з благословення митрополита Тріпольського Єфрема (Антіохійський Патріархат), священик Іоанн Ружицький звершив Божественну літургію у кафедральному соборі на честь святого великомученика Георгія в м. Тріполі. За Божественною літургією молилося духовенство кафедрального собору та представники української діаспори, котрі проживають на півночі Лівану.

У четвер, 10 січня, отець Іоанн відвідав у Бейруті Маронітську Патріархію, де мав коротку зустріч із Предстоятелем Маронітської Церкви Патріархом Антіохійським і всього Сходу Бешара Бутросом кардиналом ар-Раї.

Поїздка українського священика до Лівану була звершена за підтримки Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ.

Просмотров: 660

Залишити відповідь