«Ми самі знаємо, як Богу молитися» — селяни на Чернігівщині вигнали зі зборів чиновників, які агітували за перехід в «ПЦУ»

Сьогодні, 16 січня 2019 року, в селах Миколаївка та Іванівка в Борзнянському районі Чернігівської області парафіяни Хрестовоздвиженського храму не допустили незаконного переведення їхньої релігійної громади у розкольницьку «ПЦУ». Агітатори змушені були покинути збори ні з чим. Про це в коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ розповів благочинний Борзнянського благочиння Ніжинської єпархії протоієрей Іоанн Олинчук.

Отець Іоанн зазначив, що враховуючи те, що за день до того в сусідній Оленівці на загальних зборах сторонні люди вирішували долю релігійної громади про переведення її у розкол, православні віряни Миколаївки та Іванівки вирішили обов’язково бути присутніми на зібраннях села.

«Ми вже навчені ситуацією з Оленівкою. Голова сільської ради приходив у храм, в присутності всіх запевняв, що на цих зборах церковні питання підніматися не будуть. Ми в свою чергу наголосили, що такі речі вирішуються виключно тільки в церкві, причому релігійною громадою, а не громадою села. А на наступний день це питання, мало того, що підняли, ще й сфальсифікували результати голосування. І вже сьогодні рейдерським способом захопили приміщення», — розповів він.

Тож, як тільки голова народної ради Тесленко Валентина Григорівна у Миколаївці завела розмову про «перехід», її відразу зупинили.

«Коли вони тільки спробували піднімати це питання, люди відразу запротестували. Вони чітко сказали, що навіть слухати ні про які переходи не хочуть. «Ми знаємо самі, як Богу молитися», — така була їхня відповідь», — передав протоієрей Іоанн.

За повідомленням благочинного священика, сільський голова підтримала позицію людей. Тож агітатори поїхали до сусідньої Іванівки. Як сказав, священик, там їм також не вдалося знайти підтримки.

Особливо обурливим, на переконання клірика Української Православної Церкви, було те, що голова районної ради Горбащенко Віктор Владиславович, займаючи посаду державного службовця, почав підбурювати людей, нав’язувати їм суб’єктивне бачення дійсності.

«Він почав заявляти, що ми, мовляв, у незалежній державі маємо незалежну церкву, ми маємо демократію і тому подібне. Почав нісенітниці за Путіна розповідати, начебто ми за нього тут молимося», — переповів отець Іоанн.

На його думку, «дуже небезпечно, коли голова районної ради займається брудною агітацією і спекулює на почуттях людей».

Священик розповів, що його власний син тільки десять днів тому повернувся із зони АТО, де служив майже два роки військовим лікарем.

«Я хочу завтра прийти в районну адміністрацію і запитати, чи хоча б один з їхніх синів служив в АТО? То яке він має право нам щось говорити про війну? Бачите, я не патріот, за його словами, а мій син там був. Як так можна?», — дивується священнослужитель.

 Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 11924

1 коментар

  1. Именно так и надо действовать. Сама община храма должна решать, а не госчиновники ходить по храмам и указывать, как кому и за кого голосовать. Таких чиновников надо не просто сразу выгонять из храма, а ещё и привлекать к ответственности за грубое нарушение Конституции Украины со снятием с должности.

Залишити відповідь