В с. Брониця на Волині рейдери зламали двері храму УПЦ і напали на настоятеля

Громаду УПЦ с. Брониця Волинської області продовжують атакувати прихильники ПЦУ.

21 січня 2019 року прихильники «переходу» в ПЦУ у селі Брониця (Кримне) Камінь-Каширського району на Волині зламали замки на храмі УПЦ і виштовхали з церковної території храму Різдва Іоанна Предтечі настоятеля. Приїхала поліція «помітних пошкоджень» на дверях не зафіксувала. На даний момент храм опечатаний, настоятель громади УПЦ священик Сергій Голодюк готує судовий позов за фактом рейдерських дій. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт СПЖ.

Як розповів настоятель, того дня вранці була здійснена літургія. Близько 12 години священик на деякий час відлучився з храму, залишивши в ньому все необхідне для служби, і збирався повернутися, так як на 14-ту годину у нього було заплановано хрещення в одній із сімей парафіян. Однак незабаром, дізнавшись про появу біля церкви зломщиків, він поїхав назад. З території храму його виштовхали четверо зловмисників, порвавши при цьому верхній одяг. На цей момент двері вже були відкриті: рейдери акуратно викрутили замки, тому викликані правоохоронці і не побачили на вході пошкоджень.

Священик звернувся до поліцейських, як законний настоятель храму, з проханням вплинути на загарбників, щоб ті віддали ключі, однак безрезультатно. На території відразу почалися «збори», сюди під’їхав представник «Київського патріархату», однак його також не пропустили в храм парафіяни громади УПЦ, які зібралися у дворі.

Під наглядом поліції отцю Сергію вдалося пройти в храм, щоб забрати майно громади УПЦ – церковне начиння, антимінс, все необхідне для здійснення богослужінь.

Після цього двері храму знову були опечатані, на цей раз – правоохоронцями, які також склали список того, що взяв настоятель.

На даний момент громада УПЦ вже вирішила, що поки буде проводити богослужіння в одному з будинків. За словами настоятеля, якщо в перші дні конфлікту йому вдалося зібрати на свою користь близько ста підписів, то тепер таких людей вже більше трьохсот: жителі Брониці і Кримне, спостерігаючи за беззаконням прихильників «ПЦУ», масово відкликають свої підписи про «перехід» в цю структуру. Ті, хто підписався, також просять саме священика УПЦ прийти освятити їх будинки.

Отець Сергій звертатиметься до адвоката і подасть позов за фактом перевищення повноважень представників місцевої влади, він дякує громаді за згуртованість перед нападками: за прихожан і настоятеля в моменти протистоянь заступалась навіть поліція, зазвичай бездіяльна в таких інцидентах.

Нагадаємо, раніше релігійна громада УПЦ в селі Брониця на Волині відмовилася переходити в «ПЦУ». 17 січня вірянам храму Різдва Іоанна Предтечі УПЦ села Брониця вдалося провести парафіяльні збори релігійної громади, що проходили на противагу зібранню територіальної громади села, де окремі члени висловили бажання асоціювати себе з «ПЦУ». «Більше сотні осіб – членів релігійної громади на честь Різдва Іоанна Предтечі с. Брониця — висловили бажання зберегти свою конфесійну приналежність та відмовились від переходу в “ПЦУ”», — зазначали в прес-службі єпархії.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 3015

Залишити відповідь