На Рівненщині під час протистояння прихильники “ПЦУ” побили віруючих УПЦ, одну жінку госпіталізували, жорстоко познущалися над священиком, якому довелося викликати «швидку».
13 квітня 2019 року, близько 13:00, рейдери вчинили чергову провокацію біля Свято-Іоанно-Богословського храму в селі Копитов Корецького району Рівненської області. Прихильники «ПЦУ» за участю і повної підтримки представників органів правопорядку влаштували бійку з віруючими Української Православної Церкви, які молилися перед храмом. Всупереч досягнутим домовленостям з державними службовцями та правоохоронцями вірвалися в храм, власниками якого вони себе відтепер вважають. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.
«Наші віруючі вранці зібралися біля храму на богослужіння, відслужили потім панахиду і почали читати акафіст, – розповіла Ірина Балк, прихожанка храму. – Як тут звідусіль почали сходитися наші опоненти, приїхало чимало людей із сусідніх сіл, поліція. Ми встали на вході до церкви, активісти ПЦУ стали нас бити і відкидали, поліція не втручалася тільки кілька хвилин, потім почала скидати наших людей зі сходів, а батюшку взагалі виволокли за ворота, де на нього накинулися активісти, били ногами в спину, штовхали, ніби виганяли з села».
Після цього прихильники нової церковної структури відкрили замки, які вони самі повісили кілька днів тому, і увійшли в храм.
Жителі села розповіли, що процесом захоплення керували чиновники, і не тільки районного підпорядкування.
«Вони ретельно все спланували і розпалили в селі ворожнечу. Районний депутат прийшов з документами, які демонстрував поліції і доводив, що нас немає, а ПЦУ – єдині власники церкви, – повідомила прихожанка Ірина. – Коли почався штурм, я плакала, благала і поліцію, і своїх односельчан. Я – мати сина-воїна, він два роки на передовій в Мар’їнці, але ніхто цього не чув, мене, моїх побратимів по вірі називали останніми словами. Що ж ви робите, люди добрі, хіба за таке свавілля наші хлопці зараз воюють на сході?».
Протоієрей Віктор Земляний, керівник відділу з питань міжконфесійного врегулювання при Рівненській єпархії УПЦ, вважає міжцерковні суперечки в селі, звідки родом вікарій Рівненської єпархії владика Пимен, рекомендованими і штучно створеними.
«Під час захоплення церкви були присутні представники СБУ, наші люди просили їх представитися, прізвища ці особи не називали, тільки посади, – прокоментував ситуацію отець Віктор. – За розповідями людей, саме від цих двох невідомих йшли розпорядження щодо дій поліції».
Також місцеві жителі повідомили, що під час силового захоплення храму чимало людей постраждало не тільки психологічно, а й фізично: одну жінку, віруючу УПЦ, госпіталізували, священику довелося викликати «швидку».
Раніше, 12 квітня, делегація УПЦ у складі 20 осіб, серед яких були клірики Корецького благочиння та парафіяни захопленого Свято-Іоанно-Богословського храму у селі Копитів, звернулися до голови Корецької райдержадміністрації Сергія Чернія у зв’язку з останніми подіями в Копитові. За словами очевидців, розмова з паном Чернієм проходила на підвищених тонах. З’ясувалося, що чиновник володіє інформацією щодо того, що відбувається в селі, але відверто підтримує позицію новоствореної громади ПЦУ, яка, на його думку, має всі законні підстави на храм.
Бесіда тривала близько двох годин, в результаті чого клірикам вдалося домогтися від голови Корецького району обіцянки, що вирішуватися міжцерковний спір у Копитові буде виключно в правовому полі, а до його вирішення жодна з громад не намагатиметься виламувати двері в храмі.
Фото СПЖ
Просмотров: 1162