В с. Розваж на Рівненщині прихильники «ПЦУ» взяли штурмом храм прямо під час служби (+відео, оновлено)

14 квітня 2019 року, під час недільного богослужіння, прихильники «ПЦУ» влаштувавши бійку, захопили храм святих Косми і Дем’яна в с. Розваж, Острозького району Рівненської області. Як стало відомо Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ, активісти «ПЦУ» церкву взяли штурмом.

«Людей хапали за руки, волосся, порвали одяг, діти падали, вони по дітях йшли… і не дивлячись ні на що, — розповіла парафіянка Валентина. —  Їхній “батюшка” Лукашик зривав монтировкою замка на хатині на території храму, самоправно повісив другого замка, а потім почав нею ще й розмахувати. Люди казали, що чи то поліція ту монтировку потім забрала, чи він сам віддав, я цього не бачила, бо втекла убік».

Недільне богослужіння у храмі, на яке зібралося біля сотні парафіян УПЦ, розпочалося о 8-й ранку, а о 9-й до церкви прямо посеред служби увірвалися прихильники «ПЦУ».

«Першу їхню провокацію вдалося погасити. Допомогла поліція, яка вивела провокаторів і ми продовжили службу. Але вони не заспокоїлися і коли пішли вдруге на штурм, то вже просто почали бити людей і відкидати від церкви. Цього разу поліція вирішила не втручатися і просто спостерігала за тим, як наших людей б’ють», — зазначила п. Валентина.

За її підрахунками зі сторони «ПЦУ» було чоловік 120-ть, багатьох з яких привезли, а місцеві — ті, хто до церкви або зовсім не ходить, або навідується раз чи два на рік. Тим не менше, вони намагалися довести, що мають право на свої безчинства.

«Показували нам якісь папірці, нібито в них зареєстрована тут громада «ПЦУ» і вони мають повне право на храм. Але про яке право вони кажуть, коли ми, парафіяни нашої церкви, які постійно в неї ходять, ніяких рішень не приймали і сьогодні, як завжди зібралися на службу в неділю. Нас було майже стільки ж як і їх, але вони попривозили навіть з Острога людей, а ми всі тут справжня громада, виявилися беззахисними перед цими розбійниками», — поділилася жінка.

Вона розповіла, що особисто телефонувала в поліцію два рази: «Казала, що людей б’ють, а поліція не реагує. Мені відповіли, що їхні хлопці там є, вони дивляться за порядком. А поліція стояла поза воротами, на територію церкви навіть не заходила, потім двоє чоловік запустили і все».

Невдовзі, коли про те, що тут відбувається, стало відомо віруючим УПЦ в окрузі, вони почали з’їжджатися до села на підтримку, але потрапити на територію храму їм не дали, зачинивши ворота на замки. Парафіяни виявилися заблокованими сам на сам з агресивним натовпом прихильників «ПЦУ».

Більше того, як розповіли очевидці в однієї з жінок, яка знімала все від початку до кінця, витягнули телефон з кишені і видалили усі файли. Люди підозрюють, що це могли зробити самі правоохоронці.

«За словами людей, поліцейський стояв з тим телефоном, і потім виявилося, що всі файли пропали. Коли вона написала заяву до цих же поліцейських, за кілька хвилин телефон їй принесли, але всі файли на ньому були видалені. Вона пішла повторно писати заяву, що стерто файли, просила, щоб сказали, хто повернув телефон. Але це все виявилося безрезультатно».

Зрізавши замки, побивши людей, прихильники новоствореної «ПЦУ», як повідомляють очевидці, поплескали в долоньки і взялися описувати майно, яке їм не належить.

 Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 6988

Залишити відповідь