Окружний адмінсуд Києва заблокував примусове перейменування УПЦ

Окружний адміністративний суд Києва призупинив процес примусового перейменування Української Православної Церкви, яке потрібно було зробити до 26 квітня 2019 року.

На думку суддів, внесення змін в назву УПЦ в даний час (до рішення суду по справі) може призвести до невиправданого втручання держави у справи релігійної організації. Про це йдеться в повідомленні прес-служби суду, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Окружний адміністративний суд міста Києва розглянув заяву про забезпечення позову по справі про скасування наказу Міністерства культури України, згідно з яким Київська Митрополія Української Православної Церкви та ряд релігійних організацій повинні внести зміни в свої офіційні назви та подати відповідні зміни в свій статут на реєстрацію до 26 квітня 2019 року», – сказано в ньому.

Суд задовольнив заяву УПЦ з урахуванням того, що перейменування може суттєво ускладнити або унеможливити відновлення порушених прав УПЦ.

Крім того, на думку суду, реалізація в даний час (до вирішення справи по суті) оспорюваного акту може призвести до невиправданого втручання держави у сферу діяльності релігійної організації як юридичної особи.

При цьому суд зазначає, що вжиття заходів забезпечення позову не викликає фактичного вирішення спору, оскільки воно спрямовано виключно на збереження дійсного стану до завершення розгляду справи по суті.

Нагадаємо, минулого тижня Конституційний суд відкрив провадження у справі щодо перейменування релігійних організацій. 

Читайте наші новини у Тelegramшвидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1851

Залишити відповідь