21 квітня 2019 року 12 жителів села Жван Мурованокуриловецького району Вінницької області відкликали свої підписи зі списку за перехід храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці в «ПЦУ», подавши 22 квітня колективну заяву до Вінницької ОДА. У списках також було виявлено фальсифікації, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на сайт СПЖ.
У січні цього року церковна громада провела збори і висловила своє рішення залишитися в УПЦ на чолі з її Предстоятелем, про що було укладено протокол та інші відповідні документи та подано на реєстрацію в управління у справах національностей та релігії Вінницької ОДА. Разом із тим. на зборах територіальної громади з 117 присутніх 110 також висловилися за те, щоб залишитися в УПЦ.
Проте місцевий житель Василь Гнатюк, за власною ініціативою і під керівництвом розкольників, став збирати серед селян підписи за переведення храму в ПЦУ і також подав свій список в управління. Однак жителі села виявили фальсифікації в цьому списку і надали цей факт розголосу.
Причому, як розповідав настоятель о. Володимир, Василь Гнатюк збирав підписи обманним шляхом: «Але він говорив людям: “Підпишіть, що ви не хочете, щоб на нас Росія нападала”, а не те, що це за ПЦУ. А іншим говорив, що це підписи на ремонт храму. Це мені люди розповіли. І він зібрав підписи, і ці списки теж передав в управління релігії. А тепер нам там кажуть, що переводять храм в ПЦУ. І Гнатюк ходить по селу і вихваляється. Як це так?! У нас є рішення більшості, а підписи на його списках незаконні».
Водночас, В. Гнатюк став погрожувати парафіянам і настоятелю громади УПЦ.
«З 17 людей, з ким я розмовляла в день виборів, 12 відразу ж відкликали свої підписи, – розповідає уродженка села Жван Лілія Колесник, яка й подала подала колективну заяву про відкликання підписів в Управління у справах національностей та релігії Вінницької ОДА. – У списку Гнатюка за “ПЦУ” 102 підписи, з них три людини померли, але в списку їхні підписи фігурують. Ще п’ять чоловік повідомили мені, що теж хочуть відкликати свої підписи».
Вона також додала: «Ми й надалі будемо цікавитися думкою жителів села. Сподіваюся, що багато хто зрозуміє, що їх обманюють із “ПЦУ”. Дуже сподіваюся, що Господь нас не залишить, і все буде добре».
Храм на честь Успіння Богородиці в с. Жван було збудовано в 1942 році, і останні 20 років о. Володимир служить у ньому настоятелем. За словами священика, на недільній Літургії збирається до 70 парафіян і більше. У січні цього року церковна громада провела збори і висловила своє бажання залишитися в УПЦ.
Просмотров: 681