14 червня 2019 року, в день пам’яті преподобного Агапіта, лікаря безкорисливого, у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі були звершені урочисті богослужіння, а також відбувся велелюдний хресний хід із мощами преподобного, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ із посиланням на сайт Києво-Печерської Лаври.

Напередодні ввечері, 13 червня, мощі святого братією монастиря були перенесені з Ближніх печер, де вони постійно почивають, в Трапезний храм преподобних Антонія і Феодосія Печерських. Після молебню біля мощей преподобного Агапіта було звершено всенічне бдіння, яке очолив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел.

Владиці намісникові співслужили: керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Вінницький і Барський Варсонофій, єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп, єпископ Баришівський Віктор, єпископ Згурівський Амвросій, братія і гості Лаври у священному сані. Літію звершив владика Амвросій.

Після полієлея всі присутні могли прикластися до мощей преподобного Агапіта, і були помазані святим єлеєм.

У день свята, 14 червня, Божественну літургію в тому ж храмі у співслужінні преосвященних архіпастирів і численного духовенства очолив намісник Святої Печерської обителі митрополит Павел. Перед початком Літургії братією Лаври соборно був звершений Акафіст у мощей преподобного Агапіта Печерського.

Після читання Євангелія владика Павел звернувся до парафіян Лаври і численних паломників зі словом проповіді, в якому розповів про життя прп. Агапіта, про його подвиги і про ті чудеса, які преподобний звершив під час свого земного життя та які продовжує звершувати сьогодні.

«Минуло більше дев’яти сотень років з того моменту, як преподобний Агапіт відійшов до Господа, але пам’ять його «з роду в рід», — продовжив владика. — Він до цього дня закликає людей до віри, зміцнює на цьому спасительному шляху, втамовує духовну спрагу, приборкує хвороби, є для нас тим провідником, який прикладом свого життя допомагає нам прийти до спасіння. Він — друг Христовий, він — це чадо Господнє, яке виконувало всі Його заповіді, тому його тіла навіть не торкнулося тління. Ми бачимо ті чудеса, які звершуються за молитвами преподобного, і кожен сам здатний побачити, як цей великий угодник Божий своїм клопотанням у Престолу Божого звершує всі ці дивні справи. Якщо преподобний Агапіт став другом Христовим, значить ми повинні якомога частіше прибігати до нього і просити його, щоб він молився за нас, і Господь посилав нам те, про що просимо. Не будемо, дорогі браття і сестри, бездіяльними в нашій молитві, будемо намагатися якомога частіше приходити до преподобних отців наших Печерських, серед яких і святий Агапіт, щоб Господь за їх молитвами помилував нас, нашу країну, наш народ і всіх нас привів до тихої пристані Царства Небесного!».

Під час богослужіння були піднесені сугубі молитви за мир в Україні та за єдність Православної Церкви.

Після закінчення Літургії митрополит Павел подякував владикам та священикам, які співслужили, за молитви, привітав тезоіменитого владику Агапіта, а також насельників монастиря архімандрита Агапіта і ієродиякона Агапіта з днем небесного покровителя. Причасників привітав із прийняттям Животворящих Христових Таїн, а також вручив ордени УПЦ присутнім на богослужінні медичним працівникам, які здійснюють свою професійну діяльність в місті Києві.

Після урочистого богослужіння намісник Лаври очолив хресний хід із мощами преподобного Агапіта до Ближніх печер. Біля входу в печери було звершено молебень, після якого всі були окроплені святою водою, а освяченому собору проспівано многоліття.

Також всім учасникам урочистостей була запропонована святкова трапеза.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2737

Залишити відповідь