Ексклюзивне інтерв’ю Предстоятеля УПЦ щодо актуальних подій в Україні

Про спільні цінності, які можуть примирити українців по обидва боки лінії розмежування, про перемовини щодо обміну полоненими, про роль Української Православної Церкви у цих питаннях — розповів Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій в ефірі телеканалу «Україна» 17 липня 2019 року. Блаженніший владика також прокоментував релігійну ситуацію в країні та дав духовні настанови пастві напередодні виборів, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. В інтерв’ю також взяв участь голова фракції «Опозиційний блок» Вадим Новинський.

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, як повернути мир в країну

Українцям потрібно усвідомити, що в цивілізованій, європейській країні мають право на життя люди з різноманітними поглядами, культурами та віросповіданнями.

Предстоятель пояснив, що для того, щоб повернути мир в країну, «ми просто повинні усвідомити, що у нас країна цивілізована, з європейською культурою і ми в цій країні повинні дати можливість жити людям з різноманітними поглядами на життя, з різноманітними культурами, з різними вірами».

А починати потрібно, наголосив він, з того, щоб запрацював закон, у першу чергу Конституція України, і виконувати цей закон мають усі: «починаючи від топової фігури і закінчуючи найпростішою пересічною людиною».

 «Ми повинні пам’ятати, що треба наповнювати себе любов’ю до ближнього, терпінням, повагою…, — сказав Предстоятель. — Треба собі накарбувати на чолі, що я не є найкращий, …не намагатись, щоб ближній був абсолютно схожий на мене… Треба пам’ятати, що у Бога Свої погляди на людей, на їх внутрішній стан. Бог нас терпить — і ми повинні один одного терпіти. Будемо терпіти один одного, поважати один одного, які ми є різні, будемо любити один одного — буде у нас мир, буде злагода і буде у нас все. На цьому будується все: і економічне зростання, і соціальне, і духовне — все будується на мирі».

Блаженніший владика переконаний, що це принцип самозбереження, інакше «ми просто самі себе знищимо».

В Україні проживають люди з різними культурами, й з цим потрібно рахуватися, вважає  Архіпастир.

Він підкреслив, що в УПЦ сподіваються на те, що лінія розмежування, яка розділяє сьогодні українців, зникне. «Це наша мета», — підкреслив він.

«Ті люди, які живуть по той бік розмежування, себе не вважають іншими, вони себе вважають українцями. Напевно, треба і до них прислухатися, — продовжив Його Блаженство. — …Коли почали нав’язувати західну культуру Сходу і навпаки, — на цьому почалося це розділення».

Блаженніший Митрополит Онуфрій про обмін полонених: має бути формат «всіх на всіх»

Коментуючи ситуацію зі звільненням полонених, Предстоятель підтвердив, що, як і раніше, Українська Православна Церква буде робити все можливе, щоб допомогти звільнити усіх українських бранців. Про це йшлося на зустрічі з Президентом Володимиром Зеленським.

Митрополит Онуфрій повідомив, що УПЦ знову виступила з ініціативою до нової влади, щоб цей процес відновити, а також надіслали лист Святішому Патріарху Кирилу.

«Я вже звернувся з листами і до Святішого Патріарха Кирила, щоб він зі своєї сторони організував ходатайство за наших військовополонених, і до нашого Президента з відповідним листом, щоб відновити цей процес».

Він розповів про обмін: «Тепер ми просимо, щоб у форматі “всіх на всіх” всі військовополонені були звільнені».

«З чогось повинен починатися мир. І, напевно, найлогічніше, найправильніше буде, щоб він починався з того, щоб ті молоді люди – а це кращі люди – щоб вони не страждали у тих полонах, тюрмах, щоб вони повернулися в свої домівки, щоб син повернувся до матері, чоловік – до дружини, батько – до дитини», — сказав Владика.

Відповідаючи на запитання журналіста про те, як українцям не лишитися осторонь від важливих процесів, які визначатимуть майбутнє і всієї країни і кожного з нас, водночас, зберегти віру і спокій у серці, Блаженніший сказав так: «Є така формула поведінки християнина: “відай Боже Богові, а кесареве – кесарю”. Християнин має правильно зберегти цей баланс».

«Позиція нашої Церкви: ми повинні об’єднатися – такі, які ми є, різні, неоднакові й в культурі, і в релігії, ми повинні об’єднатися і допомогти Президентові втілити ті добрі наміри, які він озвучив, бувши кандидатом, і які він озвучив тепер, вже як Президент нашої держави, — розповів Предстоятель. — Коли я мав з ним зустріч, то сказав, що наша Церква не просить ніяких преференцій, ніяких переваг, ми просимо, щоб у нас працював закон, щоб ми всі були рівні перед законом. І це все, нічого більше не треба. Нам не треба ніякої руки, щоб нам подали, і допомоги… У нас там рука — на Небі й допомога — на Небі. Бог дає нам, що нам треба — все дає. Якщо це буде, це і для Церкви буде добре, і якщо ми об’єднаємось всі для користі своєї держави, підтримаємо Президента в його добрих намірах, то, думаю, і держава наша підніметься і буде в нас успіх, той, якого ми всі чекаємо».

Насамкінець Блаженніший владика побажав глядачам Божого благословення: «ми повинні любити один одного, поважати один одного, терпіти один одного, а понад усе повинні любити Бога. Тоді буде у нас мир і злагода, і усе, про що ми всі мріємо, все буде у нас».

Нагадаємо, щотижня на телеканалі «Інтер» виходить програма «Слово Предстоятеля» — тлумачення Євангелія та духовні настанови Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2865

Залишити відповідь