У зв’язку з великою кількістю українців у Кракові побудують православний храм

За декілька років у Кракові побудуть новий православний храм.

У зв’язку з тим, що краківська парафія динамічно розвивається, в основному із-за великого напливу українців, єпископ Лодзько-Познанської єпархії Польської Православної Церкви Афанасій (Нос) звернувся з проханням передати ділянку під будівництво храму до влади Кракова. 11 вересня 2019 року місцеві депутати погодилися передати парафії із 95-відсотковою знижкою ділянку площею майже 33 ар на вулиці Вьослярській. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на polskieradio.pl.

Звертаючись до влади, єпископ Афанасій пояснив, що краківська парафія динамічно розвивається, в основному у зв’язку із великим напливом українців, а храм у кам’яниці на вулиці Шпітальній у центрі Кракова не може помістити усіх вірян.

Парафія Успіння Пресвятої Богородиці охоплює усе Малопольське воєводство, за винятком кількох повітів.

«Ми дуже вдячні, і я говорю це від імені православних жителів Кракова, бо здійснюється мрія, аби у місті була окрема церква», — сказав журналістам священник парафії, отець Ярослав Антосюк.

За його словами, нині на щотижневі богослужіння у Кракові приходять приблизно 200—300 осіб, а на Великдень — навіть декілька тисяч вірних.

Інтер’єр православної церква Успіння Пресвятої Богородиці у Кракові на вулиці Шпитальній, що розташована в одній із кам’яниць Zygmunt Put Zetpe0202 [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

«В останні роки прибувають українці, але наша парафія об’єднує не тільки їх. У Кракові ми маємо велику міграцію висококваліфікованих працівників із різних країн, зокрема з Греції, Грузії, Білорусі, Росії та студентів із Болгарії і Румунії», — сказав священник.

Парафія хоче побудувати невеликий храм, що помістить приблизно 600 осіб. За словами отця Ярослава, над початковою концепцією працюють декілька краківських архітекторів.

«Ми не будемо споруджувати масштабного храму, це буде акуратний об’єкт, що чітко свідчитиме про те, що це церква», — сказав священник.

Просмотров: 1821

Залишити відповідь