«Слово Предстоятеля»: Поки є люди, які вміють жертовно любити, доки й існує світ (+відео)

12 жовтня 2019 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов п’ятдесят перший випуск щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель навів слова Господа з Євангелія (Лк. 6: 31-37), які пропонує Церква в Неділю 17-у після П’ятидесятниці, що навчають нас жертовної любові.

Як наголосив Блаженніший владика, любов є тією чеснотою, за допомогою якої людина вибудовує правильні відносини з Богом, ближніми і навколишнім світом.

Архіпастир зокрема звернув увагу на те, як правильно будувати відносини з ближніми, як чинити з тими, хто нас образив чи обманув.

«Аби правильно чинити відносно такої людини, ми повинні поставити себе на її місце і спитати себе: “А як би я хотів, щоб він зі мною обійшовся? Я б хотів, щоб він зрозумів мою неміч, щоб був милосердний до мене, щоб простив мене, не викручував руки і ноги”. Це є відповідь на наше питання: ми повинні бути милосердними, простити і поставитися до кривдника з порозумінням і любов’ю», — пояснив владика.

За словами Його Блажентва, є любов плотська і духовна, себто любов людська і любов Божа. «Плотська любов — це любов, яка потребує віддачі, тобто любов з розрахунком. А Божественна любов — це любов жертовна», — зазначив він.

Як зауважив Предстоятель, світ стверджується саме Божественною любов’ю. «Поки у світі є люди, які спроможні приносити себе в жертву іншим, прощати іншим, робити добро, не чекаючи відповіді, допоки й існує світ, — підкреслив він. — На людській любові світ не існує, тому що Божественна любов нищить зло, а людська любов у кращому випадку зберігає його, а в гіршому — примножує».

Митрополит Онуфрій спростував таке переконання, що якщо людина буде прощати своїх кривдників, то виглядатиме слабкою в людських очах, та провів аналогію з беззахисною і не мстивою дитиною, яку Сам Бог береже.

«Щодо того, що така людина слабка — то це неправда. Та людина, яка дає місце помсті, своєму гніву, виконує потреби своїх внутрішніх слабкостей. Та людина, яка прощає ближньому, робить жертовно добро, виконує сильні заповіді Сильного Бога», — відзначив владика та заклика робити жертовно добро іншим.

Відеозвернення Предстоятеля Української Православної Церкви — щосуботи в ефірі телеканалу «Інтер», або на YouTube-каналі за посиланням.

Дивіться також проповіді Блаженнішого Митрополита Онуфрія на YouTube-каналі Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1667

Залишити відповідь