Просимо дотримуватися закону і захищати релігійні права усіх — віруючі керівництву Чернівецької Нацполіції (+відео)

7 листопада 2019 року відбулася зустріч віруючих п’яти парафій Чернівецько-Буковинської єпархії Української Православної Церкви, які потерпають від протиправних дій представників «ПЦУ», з керівництвом Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області. Під час зустрічі в Чернівецькій поліції пообіцяли краще охороняти право кожного жителя Буковини на вільне віросповідання. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу єпархії.

Зазначається, що віряни і настоятелі парафій УПЦ в селах Задубрівка, Михальча, Стара Жадова, Товтри, Заволока просили поліцію «діяти згідно з законом і вказали на факти її бездіяльності та навіть допомоги прихильникам «ПЦУ» захоплювати храми».

Звертаючись до православних буковинців, начальник Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області Дмитрієв Анатолій Анатолійович пообіцяв найближчим часом відвідати усі села, де існують конфлікти, та особисто поспілкуватися з кожним настоятелем. Також він повідомив, що вже підписав листи з пропозицією до керівництва Чернівецького СБУ та ОДА провести круглий стіл разом з представниками парафій УПЦ та «ПЦУ».

Відповідаючи на численні претензії віруючих щодо дій та бездіяльності правоохоронців на місцях, начальник управління громадської безпеки УМВС України в Чернівецькій області Кішлар Святослав Анатолійович, вибачився за некомпетентність слідчих в певних випадках та навіть повідомив про те, що буде проведена додаткова службова підготовка з релігійних питань.

«Гарантую, що  в кожній ситуації ми будемо зберігати нейтралітет і охороняти право кожного на вільне віросповідання», — також пообіцяв він.

У свою чергу, присутній на зустрічі заступник начальника Головного управління Національної поліції – начальник слідчого управління Чубей Олександр Дмитрович надав прямий номер телефону віруючим і попрохав повідомляти про дії слідчих, які віруючі вважатимуть протиправними або не достатньо компетентними.

Коментуючи результати зустрічі секретар єпархії архімандрит Никита (Сторожук), висловив стримані надії на те, що поліція прислухається до буковинців і запрацює краще.

«…Ми спостерігаємо, що зараз поліція не зовсім чесно вчиняє, захищаючи права віруючих, але ми сподіваємося, що наш візит до них дасть змогу запрацювати краще. Саме про це ми просили і начальника відділу Головного управління МВС у Чернівецькій області і інших представників поліції, які були присутні при нашій розмові — про те, щоб поліція покращила свою роботу і не відмежовувалася від тих проблем, які є на релігійному ґрунті у нашій єпархії».

Секретар єпархії зазначив, що якщо ситуація не зміниться, то наступного разу в Управління прийде ще більше віруючих, а далі вони звертатимуться до МВС у Києві та будуть писати Президенту України.

«Ми не вимагали якихось привілеїв для себе, ми хочемо тільки одного, щоб закон запанував. Коли людина порушує закон, щоб таку людину притягували до відповідальності — чи адміністративної, чи кримінальної, — сказав настоятель Свято-Михайлівського храму села Задубрівка протоієрей Леонід Делікатний. — Але якщо поліцейські кажуть, що варварськи зламати двері в Михальчі — це не є подія, за яку треба відповідати, те, що в Задубрівці перекривають дороги — це не порушення закону, ну не знаю…».

Священнослужитель підкреслив, що віруючі Української Православної Церкви виступають за вирішення усіх конфліктів у законному полі.

«По усім храмах йдуть суди, ми приймемо будь-яке рішення суду і змиримося з ним, погодимося з ним», — сказав він і запропонував до рішення суду «розвести» парафіян і дати усім змогу молитися в різних місцях.

Отець Леонід також повідомив, що віруючі продовжуватимуть молитовні стояння, які вже тривають понад дев’ять місяців.

«У нас немає іншого шляху, нам дали ясно зрозуміти, що якщо прихильники «ПЦУ» захоплять храм, то поліція їх звідти не виведе, у них немає на це прав, як сказав Кішлар, начальник управління громадської безпеки УМВС в Чернівецькій області. Тож, єдине, що ми можемо зробити — це чергувати в церкві постійно, до рішення суду».

#Пряме_включення, #Михальча, #Жадова, #Заволока…віруючі прийшли до голови Чернівецької обласної поліції розповісти про масові злодіяння прихільників віри ПЦУ, які останнім часом прокотилися Буковиною.Скільки Національна Поліція буде закривати очі на силові захоплення, побиття людей, крадіжки грошей та уставних документів?

Gepostet von Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ am Mittwoch, 6. November 2019

В єпархіальній прес-службі назвали окремі факти, які були надані керівництву Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області:

«- Віряни УПЦ села Товтри вказували на те, що під час спилювання замків до храму прихильниками ПЦУ поліція обступила їх колом і не допускала вірянам УПЦ припинити протизаконні дії прихильників ПЦУ.

– Віряни УПЦ села Задубрівка вказували на те, що вже 4-ту неділю підряд прихильники ПЦУ перекривають дорогу біля храму, чим перешкоджають руху транспортних засобів. По факту правопорушення віряни УПЦ викликали неодноразово поліцію і писали заяви, але поліція не відводила прихильників ПЦУ з дороги, а навпаки завертала водії на об’їзну дорогу і ніяких кримінальних розслідувань не проводили. Вказували на факт бездіяльності поліції, коли на самому початку протистояння їм не дали можливості зайти в храм молитися, поліція не усунула чоловіків, що перекрили вхід до храму.

– Віряни УПЦ села Заволока вказували на те що при домовленості вірян УПЦ і ПЦУ не знаходитись на територію храму Петра і Павла до рішення суду, також чергова машина поліції цілодобово чергувала біля храму, але коли прихильники ПЦУ прорвались до храму, поранивши дільничого, не вивели їх з території і з храму і дозволили їм бути в храмі до рішення суду. На сільського голову Шевчука Захарія Івановича, який наніс травму дільничому, не відкрили кримінальну справу.

– Віряни УПЦ села Стара Жадова вказували на те, що вчора, 7 листопада, під час патрулювання поліції, прихильники ПЦУ побили сторожа храму, зламавши йому ребро, і поліція не захищала потерпілого під час нападу».

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 1257

Залишити відповідь