На Закарпатті священнику УПЦ погрожують убивством

Отцю Іоанну Декету, настоятелю Свято-Іллінського храму УПЦ в селі Росішка Рахівського району Закарпатської області, погрожують.

Як передає spzh.news, напередодні раніше судимий місцевий житель Євген Гонта прийшов до дому священнослужителя і став погрожувати йому фізичною розправою, «анонсувавши» при цьому, що йому нібито «надійшло замовлення вбити московського попа».

Коли назустріч йому вийшла дружина священника, Гонта сказав, що вбивати її не буде, штовхнув матінку обома руками в груди і щось жбурнув їй в обличчя.

Поліція, що приїхала за викликом священнослужителя, затримала агресивного чоловіка на три години, після чого відпустила. Гонта знову прийшов до священника і продовжив свої погрози, заявивши, що раніше він спалив сільську церкву (повідомляється, що перший храм дійсно згорів близько 14 років тому), а зараз зробить так, щоб в селі не було і отця Іоанна.

Оскільки загрози не припиняються, а поліція фактично не діє, священник попросив парафіян організувати чергування біля його будинку і звертається за допомогою в ЗМІ, щоб привернути увагу до ситуації.

Відзначається, що в селі Росішка Великобичківського благочиння Хустської єпархії до цього не було ніяких міжконфесійних конфліктів і чвар на релігійному ґрунті. Настоятель служить і живе тут уже 16 років. У селі два храми – УПЦ і УГКЦ, і парафіяни обох конфесій відмінно ладнають один з одним. Як кажуть самі місцеві жителі, Росішка – саме мирне село в окрузі, навіть попри те, що колишній благочинний округу протоієрей Михайло в лютому цього року перейшов в СЦУ та був заборонений в служінні.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 947

Залишити відповідь