Митрополит Антоній прокоментував сучасні події у світовому Православ’ї

Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній під час зустрічі у Києво-Печерській Лаврі 17 листопада 2019 року прокоментував події у світовому Православ’ї та дав духовні поради молоді про те, як зберігати віру й не занепадати духом у сучасному світі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу обителі.

Владика пояснив значення віри для християнина, зазначивши, що у людини є сенс життя, тільки якщо вона вірить в Боговтілення.

«Якщо у неї немає об’єктивного відчуття присутності Бога в її житті, — сказав митрополит Антоній, — це означає, що є серйозні проблеми в духовному житті, це говорить про нестачу або повну відсутність віри».

Коментуючи сучасні проблеми та конфлікти у православному середовищі, він сказав: «Ми вдячні грецькій Церкві, її багатьом святим отцям, які працювали в справі захисту Православ’я і становлення богословської науки. Наші благочестиві предки отримали найважливіший інструментарій для прояву Православної віри і її поширення на наших землях.

Але останнім часом стали помітні тенденції обмирщения церковного життя в деяких Помісних Церквах, що особливо проявилося на Критському Соборі, в підготовлених і прийнятих ним рішеннях. Важливо пам’ятати завжди, що національність — важливий атрибут, але другорядний для справжнього християнина: згідно зі словами апостола Павла, “нема ані геллена, ані юдея, обрізання та необрізання, варвара, скита, раба, вільного, але все та в усьому — Христос” (Кол. 3:11).

Тому наша позиція — захистити принцип православного життя, за яким раніше жили до нас цілі покоління християн, сонм святителів, мучеників і сповідників.

Протягом багатьох століть церковної історії ми можемо також побачити боротьбу з іншим явищем церковного життя. Саме завдяки грецькій Церкві, починаючи з часу Хрещення Русі, ми змогли зрозуміти згубність одноосібної влади в Церкві, Єдиний Глава якої — Христос. І особливо зараз стало очевидним, що не можна замінити фундамент, закладений в Православній Церкві, що складається з канонів і святоотцівської спадщини, на папство, хоч і в православній обгортці. Церква може вистояти у всіх випробуваннях, тільки коли буде дотримуватися канонічних правил. Вони захищають православну еклезіологію і церковну свідомість від пошкодження мирським духом».

Під час бесіди учасники поставили питання, як не занепадати духом при всіх зовнішніх і внутрішніх церковних негараздах.

Владика Антоній відповів так: «Іноді здається, що зовнішніх сил чинити опір сучасному мирському духу вже немає, але не треба забувати, що Церква має сили всупереч усьому, як було видно з яскравих прикладів історії. Її намагаються роздробити, щоб було легше управляти ззовні. Наш перший захист — це наша особиста стійкість у вірі без озлоблення на всіх і вся. Потрібно стяжати смиренність з мужністю, більше піклуватися про внутрішній мир, а не зовнішні загрози. Ми повинні просити у Господа Святого Духа дати нам сили для розуміння, приймати те, що всередині церковного організму, а не самостверджуватися, адже ніяка мудрість і освіченість не допоможе розпізнати ознак часу, якщо людина позбавлена благодаті Святого Духа. Тільки Він може правильно коригувати наші рішення. Якщо будемо спрямовувати свої зусилля на боротьбу зі своїми гріхами, каятися, то будемо жити так, щоб Він нам підказував, як себе вести. Якщо це буде всередині нас, то ніщо зовнішнє не завадить. Страх не повинен керувати нами, посильні подвиги повинні наповнювати нас любов’ю».

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому

Просмотров: 353

Залишити відповідь