У Києво-Печерській Лаврі звершили молебень перед мощами одного з 14 000 немовлят від Ірода у Вифлеємі убієнних

11 січня 2020 року, у день пам’яті мучеників 14 000 немовлят, від Ірода у Вифлеємі убієнних, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та на прохання громадської організації «Вся Україна» й інших організацій, що займаються протиабортною діяльністю, ректор Київської духовної академії і семінарії єпископ Білогородський Сильвестр звершив молебень перед мощами одного з 14 000 мучеників-немовлят, які почивають у Дальніх печерах Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври. Богослужіння було звершено в Аннозачатіївському храмі обителі. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-службу КДА.

За богослужінням молились представники різних організацій України, які займаються протиабортною діяльністю, зокрема: «Вся Україна», «Pro-life Україна», «Дияконія», «Фітофарм» та інші.

Богослужбові піснеспіви виконував академічний хор КДАіС.

Після завершення молебню владика ректор звернувся до присутніх з архіпастирським словом, а також за заслуги перед Українською Православною Церквою, з благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія, удостоїв благодійників протиабортного руху і основних активістів церковними нагородами.

Історична довідка про мощі (частку) мученика-немовляти, що у Києво-Печерській Лаврі почивають:

У «Короткому історичному описі Києво-Печерської Лаври» 1795 року митрополита Київського Самуїла (Миславського) згадується «частка мощей святого немовляти, Христа ради від Ірода вбитого, принесена в Лавру Святішим Патріархом Єрусалимським Феофаном 1620 року» і знаходиться в Дальніх печерах. Те ж саме про святиню повідомляє і «Опис» Лаври 1831 року митрополита Євгенія (Болховітінова).

На карті Дальніх печер 1703 року зображена непідписана мала рака, яка на більш пізній карті, ймовірно 1744 року відзначена на тому ж місці і має підпис: «Святий Іоанн, немовля, Іродом убитий».

На картах Дальніх печер 1769-1789 і 1795 рр. згадуються відповідно «один з немовлят, зарізаних царем Іродом» і «частка мощей немовляти, від Ірода вбитого».

Зображення цього немовляти присутнє на старовинних іконах Собору Печерських святих.

У XX ст. ковчег з мощами святого немовляти деякий час перебував в фондах створеного на території Лаври Києво-Печерського державного історико-культурного заповідника. Нині святиня перебуває у Дальніх печерах.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 990

Залишити відповідь