Ієрарх Сербської Церкви заявив, що СПЦ взагалі не визнає українських розкольників членами Церкви

Сербська Православна Церква не тільки не визнає новостворену «ПЦУ», а й, більше того, не вважає українських розкольників членами Церкви. Про це заявив ієрарх Сербської Церкви митрополит Загребсько-Люблінський Порфирій в інтерв’ю для сербського видання, що було опубліковано 19 січня 2020 року, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Novosti.rs.

Зокрема митрополит Порфирій, відповідаючи на питання журналіста про те, яким ієрарх Сербської Церкви бачить майбутні відносини СПЦ з Константинопольським патріархатом внаслідок антиканонічних дій відносно Української Православної Церкви, зазначив: «Позиція Сербської Православної Церкви сформульована соборно і ясно зазначено, що українські розкольники, які не покаялися, не визнаються навіть членами Церкви, не кажучи вже про визнання нормальною автокефальною Православною Церквою. Ми дійсно шкодуємо і сумуємо через руйнування єдності Святої Православної Соборної Церкви».

Сербський архієрей також наголосив, що «необхідно відновити колишню благословенну любов і єдність Святих Помісних Церков Божих», та висловив сподівання, що врешті українське церковне питання буде вирішено соборно.

«Ніщо не є більш необхідним і дорогоцінним, ніж любов, мир і взаєморозуміння між нами, братами во Христі. Я переконаний, що знайдеться спосіб вирішити це болісне питання в дусі священних канонів», — зауважив владика.

Нагадаємо, що в травні 2019 року Собор Сербської Православної Церкви офіційно заявив про невизнання «структури на чолі з громадянами Денисенком і Думенком» та засудив дії Константинополя щодо одноосібного втручання в церковні справи в Україні. А в жовтні 2019 року, з огляду на дії Предстоятеля Елладської Церкви, ієрарх Сербської Православної Церкви єпископ Бачський Іриней зазначив, що визнання «ПЦУ» та включення ім’я її очільника Епіфанія в диптих Елладської Православної Церкви є «останній крок перед прірвою ще глибшого і небезпечного розколу у Вселенському Православ’ї».

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2156

Залишити відповідь