Проти дипломатів у Чорногорії відкрили справу за втручання у справи Церкви

Кримінальну справу відкрили за фактом провокаційних заяв представників української дипустанови щодо візиту Блаженнішого Онуфрія в Чорногорію.

Голосіївське управління поліції ГУ НП у Києві проводить досудове розслідування за фактом вчинення кримінального правопорушення представниками посольства України, передбаченого ст. 161 ККУ «Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії». Документи, що свідчать про це опублікувала редакція СПЖ, передає Інформаційо-просвітницький відділ УПЦ.

Кримінальне провадження відкрили за заявою народного депутата Верховної Ради України Андрія Деркача від 3 березня 2020 року.

У документі зазначено, що оприлюднення на офіційних ресурсах дипвідомства, зроблені під час візиту Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в Чорногорію в лютому 2020 року, були витримані в неприпустимому тоні та є втручанням у справи Церкви. Вирази дипломатів, в яких Предстоятеля УПЦ назвали «митрополитом РПЦ, не уповноваженого висловлювати думку православних», є ні чим іншим, як розпалюванням релігійної ворожнечі.

«Посольство України в Чорногорії як державний орган втручалося в церковні справи і вчинило умисні дії, спрямовані на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності або образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями. В діях посадових осіб посольства України в Чорногорії вбачаються всі ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 161 КК України», – підкреслив нардеп у своїй заяві.

За інформацією СПЖ, 17 березня викладені в заяві депутата факти кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками), були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У «короткому викладі обставин, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення» документа сказано: «Посадові особи посольства України в Чорногорії вчинили умисні дії, спрямовані на розпалювання ворожнечі та ненависті, на приниження почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями».

Нагадаємо, раніше Відділ зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви опублікував офіційну заяву у зв’язку з провокаційним коментарем Посольства України в Чорногорії про візит Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в цю країну, в якому говорилося, що дипломати перевищили свої службові повноваження, чим порушили Кримінальний Кодекс України, а тому в УПЦ закликали притягнути винних до відповідальності. Ряд депутатів Верховної Ради України зажадали відкликати скандальну заяву Посольства.

Просмотров: 2003

Залишити відповідь