Фейки ЗМІ «самі себе підпалили та згорів лишень сарай»: репортаж з Успенського монастиря в Одесі (+відео)

27 квітня 2020 року український блогер Анатолій Шарій на своєму YouTube-каналі опублікував репортаж з Одеського Свято-Успенського патріаршого чоловічого монастиря, де у ніч із 23 на 24 квітня зловмисники здійснили підпал. За фактом злочину поліція відкрила справу за ч. 2 ст. 194 Кримінального кодексу України — «умисне знищення або пошкодження майна». Натомість ряд ЗМІ поширили різні фейки, як-то: «самі себе підпалили» чи «пошкодження незначні — згорів якийсь сарай».

«Це реакція моя на ваші коментарі щодо ось цього — в ніч на 24 квітня сталася пожежа Одеського монастиря. Дивлячись, як це висвітлюють українські ЗМІ, більшість з них — і підконтрольні колишній владі, і підконтрольні будь-якій владі, — ми вирішили вирушити туди і подивитися, що там сталося. Тому що в ЗМІ ми читаємо, що мало не сарай згорів, в ЗМІ ми читаємо, що “самі себе підпалили”… У ньому є дуже правильні посили, дуже вірні в наш час», — сказав у коментарі до репортажу Анатолій Шарій.

Показав територію обителі та місця підпалу журналістам архидиякон Андрій Пальчук. Клірик Одеської єпархії розповів, що підпал звершили зловмисники у трьох місцях практично одночасно на відстані 200 метрів одне від одного.

Він показав господарську будівлю, яка фактично згоріла. «Це новий корпус, зовсім недавно побудований», — пояснив він.

Відповідаючи на закид деяких ЗМІ, що насправді від пожежі постраждав лишень сарай, священнослужитель повідомив, що ангар, який був підпалений, разом із сараєм знаходиться на території 800 кв.м.: «тобто в довжину метрів 50-60, 60 метрів на 10 метрів».

Журналістам також розповіли, що саме завдячуючи пожежникам, вдалося уникнути катастрофи.

«Вони відразу почали відсікати ось тут вогонь, тут у нас дизпаливо для потреб монастиря, якби сюди вогонь перекинувся, то рвонуло б все…», — показали їм місце загрози.

Коментуючи реакцію деяких ЗМІ, о. Андрій поділився: «Буквально в перші години написали, що ми самі себе підпалили!».

«Але, вибачте, у нас ракети потрапляють в кондиціонери, в Одесі самі себе люди спалили. У нас все само собою відбувається, — сказав він і продовжив. — Є такі видання: “Думська“, “1+1”, “5 канал”. “5 канал” випустив відео, здається, “Диверсійна робота монастирів”. І там владика Агафангел кілька разів був показаний, що ми тут хресні ходи проводимо. Нічого, що на вулиці на відео літо, ми всі в футболках ходимо? А вони показують, нібито це було б учора».

Далі священнослужитель розповів про реальну ситуацію в єпархії, зокрема про благодійну та соціальну діяльність. Тонни допомоги було відправлено на Донбас за останні шість років, сотням і сотням людей допомогли на місці. «А чому ви не говорите про те, що Церква зробила за останні 6 років? …Тільки за 2019 рік 300 тонн їжі було роздано, близько 6 млн. грн. було роздано людям. Це переселенці, це ветерани, пенсіонери, малозабезпечені, багатодітні».

Велику відповідальність за розпалювання міжрелігійної ворожнечі, на думку, архидиякона Одеської єпархії, мають саме ЗМІ, які недобросовісно висвітлюють релігійну ситуацію і «накручують людей» проти Української Православної Церкви. Саме вони й могли спровокувати когось на злочин, у т.ч. до підпалів святинь.

Проте, очевидно, цілеспрямована кампанія останніх років проти УПЦ навпаки духовенство та віруючих «сильно здружила», зазначив він, «і коли у нас сталася пожежа, всі дзвонили, всі переживали, дехто плакав, дехто пропонував допомогу, деякі сильно обурювалися, тому що це вже не жарти…».

Звертаючись до багатомільйонної аудиторії, отець Андрій попросив усіх приєднуватися до ініціатив, які об’єднують цей світ, та звертати увагу на такі цінності, як: «добро, милосердя, співчуття, терпіння, все, що говорив апостол Павло про любов».

Та нагадав, що Українська Православна Церква є на сьогодні чи не єдиною силою, яка насправді об’єднує всю країну — і в Криму, і на материковій Україні, і на Заході, і на Сході — на підконтрольній, і не на підконтрольній частині держави.

 Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2368

Залишити відповідь