Протоієрей Олександр пояснив, що електронна петиція про передачу Лаври “ПЦУ” суперечить Закону України «Про звернення громадян», а тому вона не може бути розглянута.
Навколо опублікованої на сайті Президента України електронної петиції про передачу Свято-Успенської Києво-Печерської лаври “ПЦУ” ангажовані ЗМІ намагаються створити ажіотаж. Глава Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов прокоментував це звернення і роз’яснив, чи має воно якусь юридичну силу, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт СПЖ.
Петицію, про яку йде мова, 15 квітня 2020 опублікував на сайті глави держави якийсь Олексій Кравчук, який вважає «цілком справедливим», щоб Лавру використовувала церковна структура Епіфанія Думенка, що нібито «визнана православним світом автокефальною православною церквою на території України». Станом на 26 квітня ця петиція зібрала 21 568 підписів.
У цей день «Радіо Свобода» в статті «Чи можуть виселити із лавр України Московський патріархат за порушення карантину?» нагадав про неї. Він згадав побіжно, що поставлене в петиції питання «викликає критику не тільки з боку наших західних партнерів», і тут же спробував довести, нібито УПЦ можна ліквідувати, а потім і Лавру забрати.
«Станом на сьогодні відсутні будь-які підстави для розірвання договору оренди. Якби вони були, Лавру забрали б ще при Порошенко», – прокоментував глава юрвідділу УПЦ зміст обговорюваної петиції.
Він роз’яснив, що електронна петиція – форма письмового звернення відповідно до Закону України «Про звернення громадян».
«Але в цій ситуації виходить, що на думку автора необхідно забрати Лавру на основі якихось заяв і новинних повідомлень ангажованою преси, а також особистої неприязні автора до УПЦ», – зазначив священнослужитель.
За словами глави юрвідділу УПЦ, ця петиція – незаконна, оскільки порушує статтю 231 Закону України «Про звернення громадян», в якій сказано, що «електронна петиція не може містити <…> розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі».
«Навіть якщо петиція набере 25 000 голосів і більше, вона не може бути розглянута з тієї причини, що вона порушує законодавство і розпалює релігійну ворожнечу», – підкреслив юрист.
Він нагадав, що юридичну відповідальність за зміст тієї чи іншої петиції несе її автор. В такому випадку мова йде про статтю 161 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до 5 років за «умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі».
На думку протоієрея Олександра, за допомогою таких петицій і публікацій ангажованих ЗМІ про них прихильники ПЦУ намагаються знайти лазівку, щоб відібрати Лавру.
«Петиція на підставі фейків вимагає забрати Лавру і передати її іншій релігійній організації. А чому саме ПЦУ? Чому їм, а не УГКЦ або УПЦ КП? У ПЦУ немає ченців, кого вони там поселять? Чому у нас хворіють ченці? Та тому, що у нас є монахи. А чому у них ченці не хворіють? Та тому, що у них немає ченців», – сказав протоієрей Олександр.
Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!
Просмотров: 4516