Митрополит Антоній попросив віруючих УПЦ стати донорами крові і виступив з ініціативою тим, хто перехворів на коронавірус, здати плазму крові

Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній закликав віруючих Української Православної Церкви стати донорами та допомогти лікарням подолати дефіцит донорської крові, що виник через карантин коронавірусної хвороби в Україні. А також виступив з ініціативою тим, хто перехворів на коронавірус, здати плазму крові. Про це владика написав на своїй сторінці у фейсбук, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Міністерство охорони здоров’я України повідомило про те, що через карантин і коронавірусну хворобу в лікарнях виник дефіцит донорської крові. Число донорів впало у два рази. І це при тому, що один донор може врятувати цілих три життя!», – зазначив митрополит Антоній.

З огляду на цей факт, він попросив віруючих Української Православної Церкви допомогти тим, хто зараз потребує підтримки. «Ставши донором, кожен з нас виконає те, до чого нас закликав Господь: «Будьте ж милосердні, як і Отець ваш милосердний» (Лк. 6, 31-36)», – написав керуючий справами УПЦ.

Ієрарх пояснив, що, згідно з інформацією міністерства, здавати кров під час карантину безпечно, якщо дотримуватися загальних норм безпеки. Також відзначено, що донорам дозволено користуватися громадським транспортом під час карантину з тим, щоб вони могли дістатися до лікарень.

«Зі свого боку пропоную всім, хто буде готовий здати кров, ознайомитися з необхідними даними на сайті donor.org.ua. У розділі «Інформація» ви знайдете відповіді на питання, пов’язані з практичною стороною здійснення донорства, а також – контакти волонтерів, які в різних містах України забезпечують допомогу хворим дітям (в тому числі й по лінії отримання донорської крові)», – повідомляє він.

Митрополит Антоній також виступив з пропозицією підтримати ініціативу здати плазму крові тим, хто перехворіли на коронавірус.

«Крім цього, хотів би відзначити недавню спільну ініціативу Білоруської Православної Церкви і Міністерства охорони здоров’я республіки Білорусь, які звернулися до віруючих, які перехворіли на коронавірус, із закликом здати плазму крові (її використовують для лікування тяжкохворих пацієнтів, оскільки вона містить антитіла, здатні боротися з COVID-19). Упевнений, що подібна ініціатива може бути актуальною і для України. У зв’язку з цим підкреслю, що ми відкриті для проведення відповідних консультацій з українськими медиками», – зазначив архієрей УПЦ.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2357

Залишити відповідь