У житті на першому місці має бути смирення – Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)

Під час Тайної Вечері Господь показав нам приклад смирення один перед одним, коли омив Своїм учням ноги.

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав під час проповіді у Великий Четвер у Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Як відзначив Предстоятель, Господь омив ноги Своїм учням, щоб показати, “як усі повинні ставитись один до одного”, та що “людину прикрашає смирення”: “Коли обмив ноги вам Я, Господь і Вчитель, то повинні й ви один одному ноги вмивати. Бо то Я вам приклада дав, щоб і ви те чинили, як Я вам учинив” (Ін. 13: 14-15).

“Якби люди смирялись один перед одним, якби ми “омивали ноги” один одному, то наше земне життя було б початками райського блаженства, – наголосив Архіпастир. – А гордість робить життя людини нестерпним. Гордість знищує і самого її носія, і все навколо цієї людини”. 

Саме тому, як додав Його Блаженство, треба обов’язково боротися зі своєю гординею.

А головною зброєю у боротьбі з гординею, за словами Блаженнішого владики, є “молитва, покаяння і самодокір”. “Вони знищують гординю та оселяють у душі людини смирення”, – додав владика.

“Нехай Господь допомагає, щоб ми будували своє життя на священних законах, які нам дав Бог і яким Господь, прийшовши на землю, навчив нас, щоб у нашому житті на першому місці було смирення, і щоб ми уникали гордині та брали участь у Святій Євхаристії, готуючи себе до вічного життя”, – підсумував Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Просмотров: 199