Суд зобовʼязав поліцію відкрити кримінальне провадження у зв’язку із богохульними висловами в ефірі «5 каналу» про Таїнство Причастя

Подільський районний суд м. Києва зобовʼязав поліцію відкрити кримінальне провадження з приводу розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, образу почуттів громадян у зв’язку з їхніми релігійними переконаннями, яке відбулось 8 квітня 2023 року у випуску програми під назвою «Рандеву з Яніною Соколовою». Про це повідомили у Юридичному відділ УПЦ 9 травня, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Під час цієї програми Яніна Соколава у присутності священника ПЦУ вжила богохульні та образливі терміни щодо Святого Причастя, яке є одним з найважливіших Таїнств християн. Телеведуча вдалася до назви Тіла і Крові Христових висловом, цитування якого з етичних переконань неможливо відтворити. Цим вона вчинила образу не лише почуттів вірян УПЦ, а й усіх християн, для яких Євхаристія визнається як одне з головних таїнств, заради якого звершується Літургія. Саме Євхаристія є головною метою молитовного зібрання віруючих в храмі. А також надавала вкрай негативних характеристик та висловлювань на адресу УПЦ та її вірян, називали УПЦ “московською”, обговорювали необхідність та строки її повного знищення. Висловлювання ж вірян, спрямовані на захист Церкви, були названі «шаленою єрессю».

У зв’язку з цим Українська Православна Церква звернулася до Національної поліції щодо вчинення кримінального правопорушення представниками ТОВ «5 КАНАЛ ТВ», пов’язаного з розпалюванням релігійної ворожнечі і ненависті та образою почуттів громадян України щодо їх релігійних переконань.

Просмотров: 6623