У Києво-Печерській Лаврі спростували дезінформацію, розповсюджену деякими ЗМІ

16 листопада 2023 року пресслужба Києво-Печерської Лаври опублікувала коментар щодо інформації, яка розповсюджується в деяких ЗМІ про поточну ситуацію навколо Святої обителі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Зазначається, що в мережі інтернет розійшлися цитати з інтерв’ю, яке дав один із колишніх насельників чоловічого монастиря Києво-Печерської Лаври УПЦ щодо його бачення поточного життя обителі.

«На жаль, він не має вже жодного відношення до нашого монастиря і може скласти враження щодо його стану тільки за чутками. Зараз в обителі подвизається понад 140 братії, не рахуючи послушників», — констатують в Лаврі.

В пресслужбі уточнюють, що твердження колишнього насельника про те, що «нібито в нашому монастирі залишилися лише літні ченці, не відповідає дійсності».

Повідомляється, що з благословення Священноначалля, дійсно дехто з братії перейшов в інші обителі та місця служіння.

«Для будь-якого монастиря цей процес природний, але відмінність Печерського монастиря у даному випадку в тому, що до нього з об’єктивних причин не можуть зараз приходити нові послушники і священнослужителі. Також на факті переходу деяких ченців до інших монастирів позначився і людський фактор. На превеликий жаль братії, вже довгий час навколо Києво-Печерського монастиря штучно розпалюється релігійна ворожнеча», — йдеться в коментарі.

Попри всі обставини, як підкреслюють у лаврській пресслужбі, «дедалі більше молодих ченців стає священнослужителями Києво-Печерської Лаври».

«Вони зі смиренністю переймають досвід у старшого покоління й у такий спосіб підтримують давню лаврську традицію, яка бере свій початок від преподобних отців засновників Антонія і Феодосія, що пройшла крізь цілі покоління православного старчества», — наголошують в Києво-Печерській Лаврі.

Просмотров: 7709