Верховна Рада прийняла рейдерський законопроект №4128

Сьогодні, 17 січня 2019 року, Верховна Рада України прийняла скандальний законопроект №4128-д (щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи). Голова юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов у коментарі Інформаційно-просвітницькому відділу зазначив, що даний закон був прийнятий з метою догоджання і наповнення однієї релігійної спільноти.

“За” проголосувало 229 народних депутатів. Спікер Андрій Парубій кілька разів повертав законопроект на голосування і в результаті закон був прийнятий. Перше ж голосування дало всього 223 голоси.

Згідно з новою редакцією, для прийняття рішення про перехід досить 2/3 голосів членів громади (раніше пропонувалося приймати рішення простою більшістю). Ті, хто які голосують повинні особисто підписатися під рішенням. Терміну “самоідентифікація” в новому проекті немає, а визначення критеріїв для членства людей в громадах залишається за самими релігійними громадами.

Законопроект передбачає тимчасову заборону на проведення будь-яких дій з майном парафії. Так, при переході приходу не можна продати, відібрати, віддати в заставу нерухоме майно парафії. Якщо при переході виявиться, що існує частина парафії, яка не згодна з таким переходом – вона може утворити нову релігійну громаду і має право укласти договір про почергове користування храмом.

Коментуючи прийнятий законопроект, з внесеними до нього змінами, протоієрей Олександр Бахов зокрема зазначив, що «під приводом, полегшенням зміни підлеглості та нібито покращенням процедури реєстрації статутів релігійних громад, народні депутати намагаються запровадити масову перереєстрацію статутів усіх релігійних організацій в Україні протягом року. п.2 ІІ. Прикінцевих положень законопроекту №4128-д».

На його переконання, прийнятий закон націлений виключно на «догоджання і наповнення однієї релігійної спільноти».

«Як ми бачимо, що спроба запропонувати механізм для зміни підлеглості обертається у зайве адміністрування та ускладнення процедури реєстрації статутів релігійних організацій», — підкреслив юрист.

Нагадаємо, раніше Експертний комітет Інституту релігійної свободи рекомендував Голові Верховної Ради, керівництву профільного Комітету та парламентським фракціям і групам більш ґрунтовно доопрацювати даний проект Закону. В Інституті релігійної свободи наголосили, що значні ризики для релігійної свободи виникають у випадках поспішного прийняття змін до законодавства про свободу совісті та релігійні організації, минаючи друге читання та позбавляючи парламентарів, експертів і зацікавлених релігійних організацій можливості удосконалити пропоновані зміни своїми поправками, та є джерелом нових конфліктів у релігійному середовищі.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 6010

Залишити відповідь