У Великий Четвер Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

2 травня 2024 року, у Великий Четвер, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив вечірню з Божественною літургією святителя Василія Великого у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Богослужіння відбулось у храмі в імʼя преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Макарівський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, митрополит Львівський і Галицький Філарет, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство Лаври.

У Страсний Четвер Церква згадує декілька важливих подій з життя нашого Спасителя: Тайну Вечерю, на якій Господь встановив Таїнство Євхаристії та омив учням ноги, даючи нам зразок смирення і любові до ближніх, молитву в Гефсиманському саду та зрадницький поцілунок Іуди, яким він віддав Божественного Вчителя на страждання і смерть.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. На сугубій єктенії піднесли прохання про мир на українській землі, про позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки, щоб Господь благословив людей доброї волі, які допомагають нужденним. В особливій молитві, яка підноситься зараз у храмах УПЦ, Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після богослужіння Блаженніший владика виголосив відпуст та привітав вірян з Великим Четвергом.

Нагадаємо, Предстоятель очолив останню у цьому році Літургію Передосвячених Дарів.

Просмотров: 557