У Вінницькій єпархії спростували фейк про вандалізм настоятеля щодо власного храму

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує заяву прес-служби Вінницької єпархії щодо неправдивого висвітлення деякими ЗМІ ситуації, яка склалась навколо храму благовірного князя Олександра Невського, розташованого на території ВВПУДДСО при МВС України.

В єпархії зазначають, що протягом 8 січня 2019 року низка електронних видань розповсюдила інформацію про те, що «у Вінницькій області священик, на знак протесту проти Томоса, скинув купол з будівлі храму». За кілька годин ця «новина» була доповнена вигаданими подробицями, немов би, священик здійснив ще й підпал храму.

З цього приводу прес-служба Вінницької єпархії повідомила наступне:

«Громада святого благовірного князя Олександра Невського 13 років користувалась приміщенням храму на території Вінницького ВПУДГСО при МВС України. В грудні минулого року керівництво училища поставило настоятелю храму священику Віктору Парандюку вимогу залишити територію училища. Громада виконала вимогу керівництва установи і звільнила приміщення, попередньо забравши все майно, що їй належить: богослужбове начиння, книги, ікони та ін. Оскільки купол, що був встановлений над вівтарем, також є власністю громади, його було демонтовано. Отже демонтаж куполу не був акцією протесту, громада лише забирала власне майно, виконуючи вказівку керівництва училища. Фотографування знятого куполу мало на меті звичайну фотофіксацію факту. Жодної протестної акції ніхто не вчиняв.

Згаданий «підпал» храму є вигадкою, яку, також, може спростувати керівництво училища, на території якого знаходиться храм».

Насамкінець у Вінницькій єпархії побажали журналістам видань, що розповсюдили неправдиву інформацію, ретельніше перевіряти відомості та публікувати лише перевірені факти.

Нагадуємо, парафіяни Вінницького храму святого благовірного князя Олександра Невського змушені були покинути власне приміщення, у зв’язку з небажанням релігійної громади йти в розкол. Керівництво Вищого професійного училища Департаменту служби охорони МВС, на території якого був розташований храм, офіційною причиною виселення назвало виконання рішення прийнятого законопроекту №5309 про перейменування релігійних організацій.

 Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2072

Залишити відповідь