Митрополит Антоній назвав кількість незаконних перереєстрацій чиновниками ОДА статутів релігійних громад УПЦ

У Києво-Печерській Лаврі відбулися чергові збори представників єпархіальних юридичних відділів УПЦ.

19 червня 2019 року з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулося зібрання представників єпархіальних юридичних відділів Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на Синодальний юридичний відділ.

З вступним словом до учасників зібрання звернувся Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, який привітав присутніх з пройдешніми святами та побажав, щоб благодать Святого Духа завжди укріпляла в трудах.

У своїй промові митрополит Антоній зазначив, що хоча з минулої зустрічі й відбулися зміни у суспільній площині, проте «незмінним залишається агресія по відношенню до духовенства та віруючих нашої Церкви, погрози, рейдерство, підпали, крадіжки та навіть акти вандалізму».

«Показовим є те, що ми фіксуємо більше 80-ти рейдерських захоплень наших храмів, ще більшу кількість порушень прав віруючих та духовенства, але належного захисту порушених прав не отримуємо», — сказав владика.

Окрему увагу Керуючий справами УПЦ звернув на масові перереєстрації статутів парафій Обласними Державними Адміністраціями, не внесення відомостей про кримінальні правопорушення в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідними посадовими особами, маніпуляції на місцях щодо членства у релігійній громаді, бездіяльність поліції та підтримка рейдерів місцевою владою.

Митрополит Антоній назвав кількість незаконних перереєстрацій чиновниками державних обласних адміністрацій статутів релігійних громад УПЦ на «ПЦУ»: «Зокрема зафіксовано у: Волинській області – 67, Рівненській області – 48, Чернівецькій області – 11, Житомирській області – 15, Хмельницькій області – 42, Тернопільській області – 27, Вінницькій області – 2, Івано-Франківській області – 2, Закарпатській область – 5, Полтавській області – 1, Кіровоградській область – 1, Київській області – 1. Загалом кількість незаконних перереєстрацій стосується  222-х релігійних громад УПЦ».

«Незважаючи на такі складні умови, — підкреслив ієрарх УПЦ, —потрібно ще більш активізуватися, об’єднатися та сприяти один одному в наданні достовірної інформації, задля подальшої плідної праці по захисту порушених прав віруючих громадян та їх релігійних громад».

Насамкінець митрополит Антоній окреслив головний напрямок діяльності єпархіальних юридичних відділів – захист порушених прав.

«У цьому напрямку і бажаю Вам кріпості, сил та натхнення трудитись на благо нашої Святої Церкви», — сказав він.

Зібрання відбулось під керівництвом голови Юридичного відділу УПЦ протоієрея Олександра Бахова. Під час зустрічі було обговорено ряд питань що стосуються правового забезпечення діяльності релігійних організацій, останніх змін законодавства України в сфері свободи совісті та віросповідання, незаконних перереєстрацій статутів УПЦ тощо.

Було надано практичні рекомендації щодо проведення фіксації порушень та захисту прав віруючих та установ УПЦ. Завершуючи зібрання юристів єпархіальних управлінь Голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов подякував присутнім за активну участь та обговорення насущних питань.

Він також нагадав присутнім, що про випадки порушення прав єпископату, духовенства, мирян та установ Української Православної Церкви (перешкоджання у звершенні богослужінь, захоплення храмів, вчинення провокацій та тиску, погрози тощо) необхідно невідкладно повідомляти у Юридичний відділ Української Православної Церкви.

Просмотров: 1074

Залишити відповідь