У «ПЦУ» невдало намагаються завадити православним українцям молитися (+відео, фото)

На Волині відбулася чергова невдала провокація прихильників новоствореної структури прямо під час недільної Літургії, а на Хмельниччині віруючі вже пів року у великій кількості збираються на молитву просто неба.

У неділю, 4 серпня 2019 року, в селі Бобли Турійського району Волинської області прихильники «ПЦУ» разом зі «священником» цієї структури влаштували чергову провокацію у Свято-Покровському храмі, з метою зірвати Літургію вірянам Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на «Перший Козацький».

Зловмисники прийшли до храму ще перед початком богослужіння. Благочинний Турійського округу Володимир-Волинської єпархії протоієрей Віталій Дуда розповів, що староста храму повідомив про присутність непрошених гостей о 8-й ранку. Він зазначив, що прихильники «ПЦУ» на чолі з прибулим «священником» зайшли до храму, й посилаючись на протокол зборів територіальної громади села, почали вимагати віддати їм храм УПЦ.

«Ще на початку весни (парафія – ред.) незаконно була перереєстрована за звичною схемою: територіальна громада за підтримки місцевої влади провели збори, перереєстрували й вчора була спроба звершити богослужіння у тому храмі», — пояснив отець-благочинний та додав, що традиційно брали участь у цьому люди, які не мають жодного стосунку до церковного життя села.

У відповідь на невизнання парафіянами УПЦ законності пред’явленого послідовниками новоствореної структури протоколу, останні влаштували провокацію, заблокувавши прохід віруючим в храм. Але вірянам православної парафії невдовзі вдалося потрапити до церкви та взяти участь у недільному богослужінні.

Тим часом «священник ПЦУ» зайшовши у вівтар, так і простояв в кутку, поки службу звершував клірик УПЦ.

Після розмови з благочинним Турійського округу, який згодом прибув на місце події, «клірик ПЦУ» покинув територію храму, по дорозі ще трохи посперечався з парафіянами УПЦ, після чого поїхав геть.

За словами журналістів, той самий «священник» брав участь в провокації, яка тиждень тому, 28 липня, День Хрещення Русі, була влаштована прихильниками «ПЦУ» в селі Сусваль.

А віруючим УПЦ села Гвардійське Хмельницької області вже пів року доводиться молитися просто неба.

7 серпня парафія зібралася на чергове богослужіння біля зачиненого Свято-Успенського храму, який незаконно був переведений в «ПЦУ». Підтримати віруючих приїхали представники Хмельницької єпархії УПЦ, в тому числі благочинний Хмельницького округу протоієрей Володимир Заєць, голова єпархіального юридичного відділу протоієрей Михайло Варахоба, а також члени Православного Братства святих Антонія і Феодосія Києво-Печерських, передає СПЖ.

Протистояння навколо храму у Гвардійському триває з лютого цього року, коли в селі провели збори територіальної громади. Причому одним з найактивніших борців за «ПЦУ» виявився місцевий фермер — греко-католик.

Таким чином з 4 лютого храм стоїть зачинений, хоча ключі й лишилися у громади, проте вони бояться його відкривати, щоб уникнути захоплення. Священник служить біля храму, на богослужіння регулярно приходить не менше 70-80 парафіян.

Представники «ПЦУ» також служать біля храму, в тому числі колишній священнослужитель Хмельницької єпархії Іов Возборскій, який перейшов в розкол.

У Православному Братстві святих Антонія і Феодосія Києво-Печерських, чиї члени регулярно приїжджають в село підтримати віруючих та їх нового настоятеля протоієрея Миколая Мординского, повідомили, що така ситуація зараз не тільки у Гвардійському.

«Це не один такий прихід в Хмельницькій області, тут твориться страшний безлад, — зазначили члени Братства. — Проблема в тому, що тут батьківщина Симеона (колишнього митрополита УПЦ – ред), сам він з сусіднього села Райківці. Там він храм УПЦ забрав і дуже часто сюди приїжджає. Ось вони хочуть в тутешніх селах все забрати. А тут громада сильна, протистоїть і просить допомоги. Ми з Хмельницького приїжджаємо до них на богослужіння, щоб підтримати, щоб їх не принижували і не ображали».

Зараз віряни УПЦ відстоюють своє право на храм у суді.

28 серпня храм Успіння Пресвятої Богородиці у Гвардійському відзначатиме престольне свято. Чи зможуть православні молитися не на вулиці, а в рідному храмі, на якому вже висить табличка «ПЦУ», – поки це питання залишається відкритим.

Читайте наші новини у Тelegram: швидко, зручно і завжди у вашому телефоні!

Просмотров: 2030

Залишити відповідь